Kendimizi sabote etmek bir helluvadır. Bağımlılık, genelde çok geç olana kadar fark etmediğimiz bir şeydir. 

Düşük dereceli kronik bir hastalıktır bence eğer dikkatli olmazsanız, daha fazla uğursuz bir şeye dönüşebilir: Örneğin Amerikalıların % 18,1’i bir çeşit Anksiyete Bozukluğuna sahiptir.

Amerikalıların % 6,7’si büyük bir depresif dönem geçirmiştir.  İşaretleri görmek, uygun tanı ve tedaviyi almak ve takip etmek çok zor olabilir. Bu, eğer bunların birine ( veya ikisine birden ) düşerseniz, kusurlu olduğunuzu söyleyemezsiniz  klinik kaygı ve depresyon genellikle kontrolümüzün dışındaki bir şeyden kaynaklanır.

Ancak, hayati önem taşıyan, klinik zihinsel sağlık sorunları ile mücadele edip etmediğiniz veya yaşamınızdan en iyi şekilde memnun kalmadığınız, ya da sadece mavi hissettiğiniz ya da varoluşsal korkuyu biraz daha düzenli ve ciddiye almak istediğinizden, yapmaktır.

İnsan beyni bir makinedir. Teşhis, bakım ve onarım gerektirir. Kendimi, derinden mutsuz hissetmekten daha iyi hissetmek için yaptığım şeyden bile geçeceğim. Bu, nitelikli tıbbi veya psikiyatrik bakımın yerini tutamaz, ancak bu 12 ortak zorluğun üstesinden gelmek, beyninizi bir süre “sorun” dan uzak tutabilir. Hadi başlayalım..

1. Yeterli Su İçmemek

Mucize iksir Su, eksikliğini hissetmeniz; Dikkat bozukluğu, hafıza kaybı, kötü ruh hali, v.s neden olmaktadır.

2. Temizlik ve Düzen Eksikliği

Dağınıklık kişiyi strese sokar. Görsel olarak kişinin boğulmasını sağlamaktadır. Rahatlamayı zorlaştırır. Suçluluk ve utanç duygularına neden olmaktadır ve herhangi bir noktada ihtiyacımızı karşılamak için ihtiyacımız olan şeyi bulmamızı zorlaştırır.

3. Yeterli Seviyede Güneş Alamamak

İnsanlar adeta güneş enerjisi ile çalışır.  Mevsimlik Affektif Bozukluğu önleyen değerli D vitamini sağlar. Doğal ışık , vücut saati ritiminize yardımcı olan ve uykunuzun kalitesini ve miktarını arttıran serotonin ve melatonini artırır.

4. Yeterince Hareket Etmemek

5. Eğlenmenin Dozajını Ayarlayamamak 

6. Yeterince Yeşillik, Bitki Tüketmemek

7. Akıllı Telefon ile Çok Fazla Vakit Geçirmek

Telefonlar gerçekten insanı mutsuz ediyor. Facebook, Twitter ve Instagram’da gezinirken harcadığınız tüm zaman. Bir çok anı yok ediyor.

8. Çok Fazla Sigara İçmek

Akciğerlerinizin ne kadar kötü olduğunu söylemeliyim. Bellek ve yürütme işlemi yapan beyne ne kadar zarar verdiğinizi siz düşünün.

9. Tembellik, Akış Halinde Olmamak

Hiçbir şey yapmamak. Üşengeçlik. Memnuniyeti, öz güveni, öz yeterliliği azalttığı gibi stresi artırır.

10. Beynini Korumak

Zihnimizi tedavi etmemiz gerekmektedir. Arabalarımıza gaz koy, yağ değiştir, lastik değiştir onu yıka gez. Arabalarımıza beynimizden daha iyi davranıyoruz. Ancak kısa süreli meditasyon, yoga gibi daha terapimsi vakit geçirmeliyiz lütfen.

11. Yanlış İnsanlarla Takılmak

Negatif, rahatsız edici sosyal çevrenizden uzaklaşın. Sizi hayal kırıklığına uğratacak insanlar sizi şaşırtamazlar sadece şaşırırlar. Sizi şaşırtabilecek insanlar, hayran olduğunuz kişiler ve size bir şeyler katacak insanlar çevreniz de muhakkak vardır.

12. Bu maddeyi de sizler bulun, kendinizden, bizden. Beraber yazalım.

 

Hayat sizin düşündüğünüzden daha iyidir ve eğer aklınızda ustalık kazanabilirseniz, güzelliği, olasılığı ve uzayda sadece yer tozu lekesi olmanın büyük kozmik anlamsızlığını tam olarak takdir edebileceksiniz.

Kendimden örnek, Biraz daha istikrar ile bu maddeleri yaparak sizi, dışarıda dolaşan pislik insanlara daha az öfkelenmemiz olasılığı azaltacaktır.

9
like
1
love
0
haha
1
wow
0
sad
0
angry
11 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
11 Yorum yazarları
TriskacocuKasim ekimIce coldMurat Siyliyellowred Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Triskacocu
Yazar

Çalışmalarınız için teşekkürler. Farkında olmak önemli.

Kasim ekim
Üye

böyle bınlerce sebep neden sıralayabiliriz galiba zaman geçtıkçe dahada yasanılmaz bı hale getiriyoruz dunyamızı bıraz daha dıkkat edilmeli yaşam kolaylaştırılmalı

Ice cold
Üye

Sonuncuya da aşırı yogun çalısmayı ekleyebilirim iş konusunda

Murat Siyli
Yazar

Gelişme her zaman iyidir

yellowred
Yazar

Maalesef bazıları mevcut.