•Çinde bulunan Xilinshui köyü, daha fazla turist çekmenin umuduyla özenle düzenlenmiş ağaçların muazzam bir QR kodunu yapma konusunda eşsiz bir plan hazırladı.

•Çin’de turizmi artırmak için inanılmaz bir plan kuruldu. Yerel bir köy muazzam titizlikle kesilmiş ve düzenlenmiş 130.000 ağacın üzerinde oluşan QR kodunu hayata geçirdi. Çin’in kuzey bölgesinde Xilinshui köyü 80cm’den 2,5 metreye kadar değişen yüksekliklerde yerli ardıç ağaçlarını kullanarak bu ustalığı ortaya çıkardı.

•Raporlar, büyük QR kodunun taranıp taranmayacağı veya daha da önemlisi, kodu yakalamak için asgari yüksekliğin ne olması gerektiği sorusuyla karşılaştırılıyor.

Görüntüyü yakalayan ve tarayan şanslı birkaç kişi, Xilinshui’nin bir parçası olan WeChat turizm sohbet uygulaması ile bağlantılılar. İster bir halkla ilişkiler kampanyası olsun, ister bir QR kodu pazarlama gündemi olsun, bu muazzam QR kodu ile ilgili haberler önemli bir seviyede ilgi görüyor.

QR Kodları: Göründüğünden Daha Fazlası

•Yüz tanıma yazılımını ve AL tarafından geliştirilen teknolojiyi çevreleyen endüstrisi devleriyle, QR kodunun sadece teknolojik olarak konuşulduğu ve kendi liginin dışında kalması söz konusu olabilir. Bununla birlikte, bir amaca hizmet etmek için tüm teknolojinin mutlaka karmaşık olması gerekir mi?

•Kodların ilginç ve tartışmalı olarak etkili bir şekilde kullanılması, geçtiğimiz yıl Japonya’da bildirildi ve yerel bir Japon şirketi olan Orange Links, kullanıcının tırnağına veya ayak tırnağına uygulanabilecek bir QR kod geliştirdi. Nüfusunun yaklaşık % 10’unun bunamaya sahip olduğu çok büyük bir yaşlı nüfus ile, 1 cmlikçıkartmalarında adres, telefon numarası ve kimlik bilgileri içerir. Bu bağlamda Japonya’da “giysi veya ayakkabı için zaten ID etiketleri var

•Bununla birlikte, çoğu ülkede, QR kodları tüketicilerin karışık tepkilerle karşı karşıya kaldıkları bir gerçektir. Küçük siyah-beyaz desenli kareler, tüketim mallarının fiyatlarından yiyecek için yemek tariflerine kadar her şeyi depolar. Çoğu ülkede tolere edilir, belki de kullanım için ilgiler hala çok yüksek değildir. Bununla birlikte Çin’de, farklı bir hikaye: kodlar bir şekilde popüler ilginin balonunu deldi. Hepimizin bildiği gibi, bu gerçekleştikten sonra pek bir geri dönüş olmaz. Nakitsiz bir toplum yaratma amacı , kodları kullananların çoğunun erişiminde gözükmektedir.

•Çin Bilimler Akademisi’ndeki Pekin merkezli Psikoloji Enstitüsü’ndeki Profesör ve araştırmacı  Chen Yiwen , Çin’deki QR kodlarına büyük çapta kayma olduğunu söyledi: “Çin, herkesin hayal edebileceğinden daha hızlı bir nakit ekonomisine geçişi başlattı. Büyük ölçüde iki boyutlu barkodun viral yayılımı nedeniyle taranabilir kodlara dayanan yeni bir ekonomi yarattı. ”

•QR kodları hayatlarımızda ortaya çıkmaya ve bir çok ilginç yolla kullanılmaya devam ettikçe, soru şu şekilde kalıyor: ilgisizlik veya yaratıcılık eksikliğinden dolayı yetersiz kullanılıyorlar mı? Şimdilik, bu ikisinin de biraz olduğu kesin

9
like
1
love
0
haha
2
wow
0
sad
0
angry
15 Yorum konuları
1 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
15 Yorum yazarları
Tuğçe AçıkgözKoray CömertMuhammet Yiğitİlkay BozkuşHalis çıldır Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Aycan
Yazar

Güzel bir içerik olmuş 🙂 Teknoloji geliştikçe değişim ve dönüşüm kaçınılmaz 🙂

Çalı Kuşu
Yazar

Neden acaba?

semih09xd
Üye

vay be

emreqoral
Üye

Bin insan neden böyle bişey için zaman harcar ki ?