Yılın Çevre Fotoğrafçısı yarışması, yaratıcılıklarını gezegenin durumunu belgelemek için kullananları ödüllendiriyor. Bu yıl yarışmaya 89 ülkeden katılım sağlandı. Güçlü hikaye anlatımlarıyla ve farklı teknikleriyle kazananlar belli oldu. Yarışma CIWEM (The Chartered Institution of Water and Environmental Management) tarafından yürütülüyor.

İranlı fotoğrafçı Saeed Mohammadzadeh, buharlaşan Urmia Gölü’nün tuzu içinde karaya oturan, terk edilmiş bir geminin görüntüsü ile (kapak fotoğrafı) Yılın Çevre Fotoğrafçısı unvanını aldı. Fotoğraf, iklim değişikliğinin ve insanın doğayı yok etmesinin ölümcül kombinasyonunu gözler önüne seriyor.

CIWEM Genel Müdürü ve yarışmanın jürilerinden olan Terry Fuller, “Bu yılın kazanan görüntüsünde ürpertici bulduğum bir final var. Bir zamanlar birçok amaç için kullanılan su gitmiş ve geminin çürüyen durumu suyun geri dönmeyeceğini anlatıyor.” dedi.

İklim Değişikliği Ödülü: Chinmoy Biswas, Hindistan

İnşa Edilmiş Çevre Ödülü: ounes Khani Someeh Soflaei, İran

Uygulamada Sürdürülebilirlik Ödülü: Ümmü Kandilcioğlu, Türkiye

Birçok fotoğraf yıkımı gösterirken bu fotoğraf bize umut verenlerden. Sürdürülebilir uygulamaların devam ettiğini belirtiyor.

Genç Çevre Fotoğrafçısı Ödülü: Fardin Oyan, Bangladeş

39
like
11
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
45 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
42 Yorum yazarları
serhat ergünBekir AkgülyellowredOgun SengulVedat Cemiloğlu Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
çağlar kocaman
Üye

Güzel kareler hayatın zorluklarını anlatmış bence

Musa cansever
Üye

Dünyada Bu tür Makaleleri Başkalarında okumalı Yararlı !

Çalı Kuşu
Yazar

Her biri birbirinden değerli ve alanını hakkıyla yansıtmış eserler. Birinciliği fazlasıyla hak eden fotoğraf benim de favorim oldu içlerinden. Emeğine sağlık Sıla. Günceli bize sunan çalışmalarının devamı temennisiyle 🙂

ozan taş
Üye

çok güzeldi beğendim faydalı böyle şeylerin devamı gelmeli;;;;;;)))))

Fatma Zehra Övüt
Üye

Cidden büyüleyici 😍