Hitler’in aşk yaşadığı ve hikayeleri intiharda birleşen 3 kadın.

Maria Reiter, bilinen lakaplarıyla Mimi veya Mitzi

16 yaşında iken 37 yaşında olan Hitler ile Obersalzberg’de tanışıyor ve hayatı değişiyor.  Hitler onu birçok kez gizli gizli izliyor ve ilk fırsat bulduğu zamanda yemeğe davet ediyor. Yemeğin sonunda ise ona karşı olan arzularını ve cinsel bir deneyim yaşamak istediğini  anlatıyor. Mimi’nin cevabı net olarak ret olsa da onu öpmeyi başarır ve ilişkileri başlar. Mimi’nin anlattıklarına göre Hitler onu eşi yapmak istiyordur fakat henüz 18 yaşını doldurmamış biri ile birlikteliğinin duyulması skandallara yol açacağından ilişkilerini bitirmek zorunda kaldılar. Hitler onunla evlenmek istese de bir görevi olduğunu ve bunun her şeyden önde geldiğini anlattı kendisine defalarca. Tabii Maria Reiter için bu kolay değildi. Düştüğü bunalımdan sonra kendini asarak intihar girişiminde bulundu. Şansına yakınlarda olan bir akrabası ipi keserek onu kurtardı. Daha sonra bir otel sahibi ile evlenen Mimi 1931 yılında boşanır ve boşanmadan sonda da Hitler ile bir kez daha buluştuğunu anılarına yazmıştır. Bir geve, Hitler ile oldukça güzel bir gece geçirmelerinin ardından Hitler onu Münih’te sevgilisi olarak kalmasını istemiş. Mimi evlenmek istediği için ilişkileri orada kapanmış. Sonrasında Mimi önemli bir Nazi görevlisi Kubish ile evlenir fakat savaşta eşini kaybeder. Hitler’in 100 kırmızı gül ile taziyelerini bildirdiği söylenir. 1992 yılında hayata gözlerini kapattığında Nazi liderinin ona yazdığı aşk mektupları bu aşkın kanıtları olarak geride kalmıştır.

Geli Raubal

1980’de doğan Geli, aslında Hitler’in üvey yeğeniydi. Babasını iki yaşında kaybeden Geli, 17 yaşına geldiğinde annesi Hitler’in evinde çalışmaya başlayınca, Hitler ile yakınlaşmaya başladı. Eczacılık eğitimi almak için Münih Ludwig Maximilian Üniversitesi’ne başlasa da Hitler ve Nazi Partisi yükseliyordu. Hitler de Geli’nin ona yakın olmasını istiyordu. Bu yakınlığın bir sonucu mudur bilinmez ama şöförü Emil Maurice ile ilişkisi olduğunu öğrenince çılgına dönen Hitler, şöförünü işten kovmuş ve Geli’yi esir gibi bir hayata sürüklemiştir. Geli’nin gittiği her yere omunla birlikte Hitler’in adamlarından biri de gidiyordu. Şarkı söylemek için gittiği Viyana’da Linzli bir adam ile evlenme planları da Hitler tarafından engellenmiştir. Geli 1938’de Hitler ile bu konuları tartıştıktan sonra intihar etmiştir. Hitler’in Münih’teki evinde Hitler’in tabancası ile intihat etmesi onu oldukça etkilenmiştir. Hitler daha sonra verdiği bir röportajda tek aşık olduğu kadının o olduğunu söylemiştir.

Eva Braun 

Hitler yüzünden 3 kez intihar girişiminde bulunmuş ve sonuncusunda başarılı olmuştur. Braun’un hikayesi Hitler’in hayatında en çok etki bırakan, 16 yılını birlikte geçirdiği ve en sonunda Hitler intihar etmeden 1 gün önce onunla evlenen bir kadının hikayesidir. Tanışmaları ise 1929 yılında Eva’nın Nazi Partisi’nin fotoğrafçısı Hoffman’ın yanında çalışırken gerçekleşiyor. O da 17 yaşında bu aşka adım atıyor. Oldukça lüks bir hayat yaşamasına rağmen en büyük isteği olan evlilik Hitler’in “ben zaten Almanya ile vliyim” sözleri ile kesiliyor. İlk olarak bir veda mektubu yazarak 1932’de intihara kalkışıyor, şans eseri kurşun kalbi yerine boynuna denk geliyor. Daha sonra aşkları alevlense da Hitler’in başka kadınlara ilgisini öğrenince bir kez daha intihara kalkışıyor, bu girişimi de kız kardeşi tarafından son anda engelleniyor. Son intihar girişimi ise Almanya savaşı kaybedeceği sıralarda Adolf Hitler ile gerçekleşiyor. Ölmeden 1 gün önce son arzusu olan Hitler’in eşi olmayı başaran Eva, sevdiği adamla birlikte siyanür içerek intihar ediyor ve hayatına son veriyor.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
4 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
4 Yorum yazarları
Bir Başak KadınıÇalı Kuşuserena83interdeha Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
interdeha
Üye

Hitler’in de kalbi varmış 🙂

Çalı Kuşu
Yazar

Nasıl bir duygu yoğunluğuysa yaşadıkları ölüme kadar sürüklemiş. Açıkçası sadece hayret ettim. Emeğinize sağlık efendim.

Senem
Üye

Üzücü ama romantik.

Bir Başak Kadını
Üye

Hitler hakkında bir film izlemiştim oradan biliyordum, bu yazı da iyi oldu, teşekkürler.