Bu filmi hepiniz duymuşsunuzdur, duymayan bir kişiye bile bu filmi duyurup izlemesini sağlayabilirsem kendimi başarılı sayacağım. Bu yazıda çokça spoiler olacak. Filmi izlemediyseniz bu yazıyı okumadan filmi izlemeniz faydalı olabilir.

Film John Nash‘in hayat hikayesini anlatıyor. Kendisi hakkında upuzun konular açılıp detaylı analizler yapılabilir ama bunun yeri burası değil. Kendisi harika bir matematikçi. Tarihe yön veren teorilerin sahibi bir insan.

Film John Nash’in gerçekte yaşadıklarını anlatması açısından çok etkileyici. Üniversiteye kabulunden itibaren çok parlak bir öğrencilik yaşayan John  şizofrenik şekilde insanlar görmeye başlıyor. Filmde oda arkadaşı da dahil bazı kişileri görüyor ve onlarla konuşuyor. Bu hayatını alt üst ediyor.

Kendisini gizli bir projede zannettiği için sürekli araştırmalar yapıyor. Karısı terkediyor. Burada bir dip not düşmek gerek, karısı gerçek hayatta da terketmiş ancak filmde karısı geri dönmüştür. Gerçek hayatla ayrılan nokta burası.

En sonunda bu hastalığı kabul edip, gördüğü şeylerin gerçek olmadığına kendisini ikna ederek, hala farklı kişiler görmesine rağmen onlarla konuşmayı kesiyor ve bu şekilde hayatına geri dönmüş oluyor.

Bu tarz filmleri çok sevdiğim için benim için mükemmel bir keyifti izlemek, umarım siz de şans verirsiniz. Zindan adası ile kıyaslandığında bunda tahmin etmek biraz daha kolay. 

Ve oyunculuk.

Russell Crowe akıl oyunlarında mükemmel bir oyunculuk sergiliyor. Zaten anlatmaya gerek yok nasıl bir oyuncu olduğunu ama yine de izleyip görmenizi şiddetle tavsiye ederim.

2002 yılında film Oscar, Altın küre, Bafta ödülleri gibi pek çok platformda onlarca ödül alıyor. Ayrıca 2002’de en iyi film oscarını da aldığını eklememiz gerek. Yoksa filme haksızlık etmiş olurum.

Hala izlemeyen var mı bilmiyorum ama eğer bu filmi izlemediyseniz mutlaka izlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

17
like
8
love
0
haha
0
wow
0
sad
1
angry
22 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
21 Yorum yazarları
Buğra Mert AtaşNasibe AvcıyellowredsilaEren Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Buğra Mert Ataş
Üye

harika bir yazı .

Nasibe Avcı
Üye

İzlerken hiç sıkılmadan tek solukta izlemiştim.izlenmesi gereken listenize yazın mutlaka.tanıtım için teşekkürler

sila
Yazar

Çok keyifle izlemiştim. Oscarı sonuna kadar hak etmiş filmlerden biri. Siz de büyük bir hayranlıkla izleyeceksiniz, vaktinizi ayırdığınıza değecek.

Eren
Üye

Bu film izlemek gerek…