Teknoloji mi bu aynaların elçisi? – sanırsam evet. Teknoloji bizi yapmacıklaştırdı, karamsarlaştırdı. Zaman geçtikçe aynalar oluştu ve insanlar birbirine kendilerini değil, bu aynalarını tanıtır oldu. Çünkü artık insanlar kendileri olmaktan ziyade aynalarını, yani olmak istedikleri kişi gibi görünerek kendilerine yalan söylemeyi tercih etmeye başladılar bu sözde iletişim çağı ile birlikte. Kendi yalanlarına öylesine inandırıyorlar ki kendilerini, gerçekten herhangi bir sosyal medya hesabına baksanız dünyada ki en özel insanlar sanırsınız kendilerini.

Bu bok ilişkilere bile yansıdı…

‘’Kadınlar kullanabildiği erkeklerden, erkekler ise kullanılmasının karşılığını veren kadınlardan hoşlanır olmadı mı sizce de bu devirde?’’

Keşke aşkın karşılıklı çıkardan ziyade sonunda acı çekmeye değicek bir macera olduğu zamanlara geri dönebilsek. Hiç düşünmeden safça hissetmek, aynaların arkasına saklanmadan.

‘’Bencilliğiniz ve egonuz ile sizi hapseden duvarları yıkın!’’

Kendi yarattığı aynasının değil, karakterinin suratına yansıdığı insanlar ile dostluk kurmaya hep özen göstermiş ve doğallıklarına hep imrenmişimdir bu hayatta. Ama diğerlerinin soyu tükense beni bağlamaz, aksine mutlu olurum.

Birine kendinizi istediğiniz gibi tanıtabilirsiniz, bu o kişi olduğunuz anlamına gelmez. Eğer psikolojik analiziniz bir uzman tarafından yapılırsa içinizdeki o derin çukurda sürekli benliğinizin düştüğünü ve çukurun derinliğinin aynanız olduğunu bilirsiniz.

Kendinizi kandırmaktan vazgeçin.

Fazlasıyla açısı olan bir cümle. Kendinizi kandırmaktan vazgeçin ancak olmak istediğiniz biri gibi kendinizi tanıtmak yerine, hedefler belirleyin ve o kişi olmak için çabalayın. Ama yanlış anlaşılmasın hedef ile hayal birbirlerinden çok farklıdır. Ya da yetersiz bir beynin etkilenerek başkasının yerine kendisini koyması çok çok farklı bir durumdur. ‘’Özenmek’’ çok hassas ve aslında olumlu, ancak bu yetersiz beyinler yüzünden günümüzde anlamı olumsuza kaymış bir kelimedir.

80’lerden sonraki müzikte sertleşmenin ve önüne geçemediğimiz asosyalliğin sebebi insanlar arasındaki iletişim ve güven. Gittikçe gerilmemizin sebebi güvenin azalması.

Teknoloji insanlar arasındaki iletişimi kolaylaştırdı fakat insanlar arasında ki bağı yok etti. Kolay erişilebilir olmak insanların itibarını zedeledi. Sosyal ağlardan tanıştığınız kişilerin çoğunun kendileri değil aynaları olduğunu unutmayın. Hatta şimdi bu bulaşıcı hastalık gibi sosyal medya dışında tanıdığımız insanlarada bulaştı.Bu yüzden bu devirde tek başıma takılıp deli gibi kitap okuyor ve yazıyorum. Sığınacak limanım kitaplar. Ama şunu da belirtmek isterim, kendimi hani şu renkli olduğu halde, siyah beyazdan farkı olmayan mat Fransız filmlerindeki bir yan rol gibi hissediyorum, tabi iplerin benim elimde olduğunu unutmadığım takdirde güvendeyim.

11
like
2
love
1
haha
0
wow
0
sad
0
angry
10 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
10 Yorum yazarları
Muhammet YiğityellowredmustafaHüseyin çetinAhmet Boztürk Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Çalı Kuşu
Yazar

Kitaplara sığınmaya ve de yazmaya devam efendim. Bir gün yazdıklarınızın yazılmasına ihtiyaç duyulmayan bir dünya diliyorum tüm gençliğimize. Emeğinize sağlık efendim.

Muhammet Yiğit
Yazar

Ayna seni sana ifade eden şeydir ….

yellowred
Yazar

herşeyden kaçabilirsin kendinden kaçamazsın.

mustafa
Üye

Bence yazıyı özetleyen en güzel cümle “Teknoloji insanlar arasındaki iletişimi kolaylaştırdı fakat insanlar arasında ki bağı yok etti.”

Hüseyin Çetin
Üye

Kendinizi kandırmaktan vazgeçin.