Aşk dünya üzerindeki en zor ve en muzaffer meslektir. Her işin bir zorluğu olduğu gibi aşkın da inişli çıkışlı yolları vardır elbet. Yapılmaması gereken hatalar yapsa da insan ne bu mesleği icra etmekten vazgeçer ne de bir an olsun yorulduğunu belli eder. Ama şimdi etrafımızda aşkın asıl anlamını kaybettiğini görüyorum. Şimdiki insanlar flört kelimesini aşkla karıştırıyorlar bence. Aşk; ne birilerinin elini tutmak isteyenler için ne de yalnızlıktan sıkılanlar için var oldu bugüne kadar.

 Aşk sabır işidir, karşılıklı saygı meselesidir. Saatlerce konuşmak yerine beş dakika birbirlerinin gözlerine bakıp kalplerindeki bütün kelimeleri karşıdakinin kalbine yollamaktır. Konuşmadan anlaşmaktır aşk. Yeryüzündeki insanlardan uzakta, çok uzakta sadece iki kişinin olduğu bir medeniyettir. Kalabalıkta tekleşmektir aşk. Dünya üzerinde var olan her çiçeğin, her ağacın, her duygunun sahibi de sevgilidir. Sadece özel günlerde hatırlanacak kadar basit olmayan, onunla geçirdiğin her günün özel olduğunu bilip şükretmene sebep olan insandır sevgili. Kendinden daha çok düşündüğün, bir tek saçının teline dünyanın bütün zenginliklerinden vazgeçeceğin, şefkatini yağmur damlaları gibi sık ama canını yakmadan üzerine yağdıracağın insandır ayrıca sevgili.

 Şayet aşk böyle bir sevgiliyle ve bu şekilde yaşanırsa gerçek anlamına kavuşmuş olacaktır. Bunun için aramalıyız gerçek aşkı. Ayağımıza dikenlerin batıp canımızın acıyacağını bile bile girmeliyiz gül bahçelerine, ne kadar zor olursa olsun en güzel gülü bulmak için. Sürüklenmek ve yolumuzdan çıkmak pahasına bile olsa dünyanın en hızlı akan sularına girmeliyiz, en güzel suyu bulup gülümüzü yaşatmak için. Ve o gülün uğruna adanmış kişiyi bulmak için yollara düşmeliyiz. Çıktığımız bu yolda ne taşlar bize engel olabilir, ne dağlar ne de insanlar. Zaten önümüze sürekli engel koyan insan değil midir? İnsanların ne dediği bizim için neden bu kadar önemlidir? Bütün engelleri aşıp hayatını önüne sereceğin insanı bulmak varken neden insanların bir lafına bu yolumuzdan vazgeçme düşüncesine kapılırız?

Yolunuzdan vazgeçmeyin dostlar. Bu yolda insanlar size dikenlerin acısını, suların soğukluğunu ve akışını, dağların ve taşların aşılamaz olduğunu söyleyeceklerdir. Kendileri çekindikleri için sizi de bu yoldan döndürmeye çalışacaklardır. İşte o zaman siz de bu yolun ne kadar kutsal olduğunu anlatın onlara. Gözlerinizin içine bakmak için yaratılmış bir çift göz bebeğinden bahsedin. Yolunuzdan ayrılmadan onları da bu yola davet edin. Gerçek aşkı bulabilmeleri için onları da cesaretlendirin. Onlara aşkın her tonu için yazılmış şiirler okuyun ve aşkın mahiyetini anlatın. Eğer bu yolun sonuna gelebilirseniz sevgilinizin gözlerine bakın ve bırakın geri kalanını kalpleriniz halletsin. Gerçek aşkı bulmak ümidiyle… 

7
like
4
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
9 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
9 Yorum yazarları
ziyaNecati toptaşEmre EryiğitSahraMurat Siyli Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Çalı Kuşu
Yazar

Zaten önümüze sürekli engel koyan insan değil midir? doğru söze ne denilebilir ki emeğinize sağlık.

Triskacocu
Yazar

Yüreğinize sağlık çok güzel bir yazı beğendim umarım devamı gelir.

ziya
Üye

Başarılı buldum güzel mesajlar barındırıyor.

Necati toptaş
Üye
Necati toptaş

Emeğinize sağlık

Emre Eryiğit
Üye

Yüreğinize sağlık çok güzel bir yazı beğendim umarım devamı gelir.