Üzerindeki kıyafetlere bakılırsa fakir olduğu anlaşılırdı. Siyah şaçlı, beş – altı yaşlarında, esmer bir kız çocuğuydu. Yüzünde kocaman bir gülümseme vardı. Yardım kuruluşunda çalışan abiler ona eski bir bebek vermişlerdi. Bu bebek Elif’in Buse’sinden başkası değildi.

Kız bebeği görünce çok sevindi. Büyük bir sevinçle bebeği kucakladı. Bu bebek onun ilk oyuncağıydı. Artık o da diğer çocuklar gibi bir oyuncak sahibiydi. Artık başka kızların elindeki oyuncaklara imrenerek bakmayacaktı. Sevinçle eve koştu.

Ev dediğime bakmayın. Kulübeden bozma, derme çatma bir yerdi. Küçük kız mutluluk içerisinde yeni bebeğini annesine gösterdi. annesi de kızının sevincine ortak oldu. Bir kez daha fakir olmalarına yakındı. Zavallı kızına yep yeni oyuncaklar alamadığı için, için için ağladı ama kızına belli etmedi. Kız da annesinin üzüntülü halini pek fark etmedi. Zira sevinçten gözü bebekten başka bir şey görmüyordu.

Şimdi bu bebeğe eşyalar lazımdı. Bir yatak yapmak için malzeme aradı. Bulduğu küçük bir plastik kutu ile bebeğine yatak yaptı. Mutfaktaki eski bir bez parçası ile yorgan yapınca da yatak tamamlandı. Ne yazık ki bebeğe yeni kıyafetler yapma imkanı yoktu. Zaten çocuğun da ‘yeni kıyafet’ kavramından pek haberi yoktu. Kendisinin de hiç yeni kıyafeti olmamıştı ki! Doğduğu zamandan beri başkalarının eskisini giyerdi. Bu yüzden zenginlik nedir bilmezdi. Onun gönlü zengindi.

Küçük fakir kız için şimdi oyun zamanıydı.

5
like
2
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
11 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
10 Yorum yazarları
yellowredMurat SiyliEnesuuens27Elif korkmaz Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Elif korkmaz
Üye

Aklıma istemsizce bez bebek nana ve oyuncaklar dünyası geldi😄

yellowred
Yazar

Basit ama etkili

Murat Siyli
Yazar

Çok güzel bebekler

Enes
Üye

Nana geldi aklima benimde

uuens27
Üye

Bez bebek ve joker😂😂