Elif, yeni evine taşınma hazırlığı yapıyor, tavan arasındaki eski eşyaları kutuluyordu. Birden eline yumuşak bir şey geldi. Ne olduğunu görmek için elini kaldırdığında eski bir bez bebek ile göz göze geldi. Bu, Elif’in çocukluk zamanında büyük bir sevgi ile oynadığı küçük ‘Buse’si idi.

Bu bebek ona annesinden kalmıştı. Anneannesi bu bebeği Elif’in annesi için dikmişti. Kadın bu bebeği çok sevmiş ve kendi kızına saklamıştı.

Elif çok duygulandı. Eski günler geldi hatırına. Ne oyunlar oynamıştı bu bebekle! Arkadaşları onunla çok dalga geçerdi. Yeni, modern Barbie’ler dururken kim bakardı ki eski bez bir bebeğe! Ama Elif öyle düşünmüyordu. Arkadaşlarının sözlerine asla aldırış etmedi. Bu bebek ile sürekli oynadı. Her gittiği yere götürdü. Öyle çok severdi ki Buse’sini, ona yeni kıyafetler diksin diye annesine yalvarırdı. Annesi önce biraz itiraz etse de sonunda Elif’i kıramazdı.

Elif çok mutlu bir çocukluk geçirmişti bu bebekle. Onunla salıncakta sallanır, kayacaktan kayardı. Her daim onunla uyur, anaokuluna her daim onu götürürdü. Buse onun biricik bebeğiydi.

Eski, güzel anıların akını ile Elif’in gözleri doldu. Bebek artık bakımsızlıktan yer yer parçalanmaya başlamıştı. Elif, çocuğunun olmamasına ilk kez bu kadar üzüldü. Bebeği verileceklere ayırmak üzere kenara koydu. Kim bilir hangi fakir kız çocuğunu mutlu edecekti bu bebek.

5
like
2
love
1
haha
0
wow
1
sad
1
angry
6 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
6 Yorum yazarları
Berat GÜLTEKİNMurat SiyliÇalı Kuşumustafasoner Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
onur.tskn
Üye
onur.tskn

Devamı gelecek değil mi?

Berat GÜLTEKİN
Üye

Okurken sıkılmadım güzel

Murat Siyli
Yazar

Güzel akıcı bir yazı olmuş

Çalı Kuşu
Yazar

Güzel bir hikaye. Verilmek istenen sosyolojik mesajlar okumaya ve düşünmeye sevk ediyor. Emeğinize sağlık efendim

mustafa
Üye

Belediyemizin bu konuda büyük bir çalışma yapıyor. Ev kadınları bu işten güzel paralar kazanıyor.