Hiç polis tarafından ele geçirilen bıçaklara ne olduğunu merak ettiniz mi? Normalde, bir yerlerde tutulurlar ve muhtemelen yok edilirler.

Fakat bu akıllı geri dönüşüm örneğinde, dev bir melek anıtı inşa etmek için 100.000’in üzerinde el konulmuş bıçak kullanıldı. “Bıçak Melek” mağdurları anmak ve şiddete dikkat çekmek amacıyla yapıldı. İngiliz heykeltraş Alfie Bradley tarafından tasarlandı.

Bradley, “Bir Hayatı Kurtar, Bıçağını Teslim Et” kampanyasında İngiltere’nin her tarafına yerleştirilen bidonlardan bıçaklar aldı. İngiltere’de bir bıçağı taşımak yasa dışıdır. Bu nedenle kampanya, insanların kendilerini isteyerek silahsız bırakacakları umuduyla başlatıldı. 

Kampanya kutularına ek olarak Bradley, çeşitli polis güçlerinden bıçak toplamaya başladı. Onları heykele eklemeden önce; her bıçak temizlendi, köreltildi. Halka sergilenmeden önce güvenli hale getirildi.

1
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
6 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
6 Yorum yazarları
salla gitsinmustafaMikail FatihSinanycdhat that Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Glooby
Üye

Hiç rastlamadığım bir haberdi oldukça özel bir geri dönüşüm projesi olmuş.Güzel paylaşım kaynak linke de bakıp o siteyi de takibe başlıcam emeğinize sağlık…

salla gitsin
Üye

çok deişik ve güzel

mustafa

Güzel ve başarılı olmuş.Ben çok beğendim bu tip sanatsal çalışmalar çok güzel oluyor.

Mikail Fatih

Daha güzel yapılabilirdi. Heykeltıraş dediğin adam biraz daha yaratıcı olur. Bu ne düz atamı çizmiş ellerini açmış muhtaç gibi. Hala bunların üstümde ne işi var der gibi bakıyo. Halbuki daha farklı bir hava oluşturulabilirdi.

ycdhat that
Üye

tek işimiz bu mu yani