Okumayı sevmeyenler için videoda hazırladım : )

Sevgili popzingo  okurları yeni bir haftalık yazıma hoş geldiniz.

Bu yazımda youtube kanalımda hazırlamış olduğum fazlı ile bir hafta serisinden bir hafta koşmak adlı videomu konu aldım. Evet şimdi bana diyebilirsiniz niye bir hafta aptal gibi koştun!

Bende sizlerin bu sorusuna şöyle bir cevap vermek istiyorum.

Biz insanlar her zaman rahatlarına düşkün olmuşuzdur ve hareketsiz bir yaşamı kendimize ilke edimişizdir. Orada bir durun şimdi. Peki ne kadar yatacaksın daha? O göbeğini büyütmeye ne kadar devam edeceksin? Öyle kütük gibi  televizyonun karşısında ne kadar daha zaman geçireceksin?

Bunlardan bir an önce vazgeçmen gerek değerli okuyucu. Kendine sağlıklı bir yaşam oluşturman gerek.

Bunu yapmak zorundasın. İlla koşu olmak zorunda değil KÜÇÜK YÜRÜYÜŞLER bile sana katkı sağlayacaktır. İnan bana. Bir evden çık, etrafı gez, gör, bak dünya ne kadar güzel…

Ben bu koşu maratonuna başlamadan önce neler yaptım peki ?

Ben önce düşündüm. Neden böyle boş boş yaşamaya devam edeyim ki ? dedim ve daha sonra kendi irademle savaşmaya başladım. İradem ne kadar oturup bu şekilde yaşamaya devam et diye beni diretse de ben irademe boyun eğmedim ve her zaman ayağa kalkıp koşumu yaptım.

Her sabah saat 06:00 da uyandım ve koşu parkurunda kendimi buldum. KOŞUDA BANA YARDIMCI OLMASI İÇİNDE NİKE RUNNİNG CLUB Adında bir uygulama indirdim telefonuma. Her sabah ve her akşam dörder km olmak üzere her gün 8 km koştum. İlk zamanlar bacaklarım gerçekten çok acıdı. Hareket edemeyecek seviyeye gelmiştim adeta.

Koşunun yanında da akşamları 15 dakikalık antremenlarla hareketli yaşamımı destekledim. Bacaklarımda oluşan ağrılar koşu yapmaya devam ettikçe geçmeye başladı. Ben koştukça garip bir şekilde ağrılar yok oluyordu adeta.

Peki bu koşu bana ne kazandırdı ?

Bu koşu öncelikle bana sağlık kazandırdı daha sonra ise fit ve sağlıklı bir vücut. artık sabahları zorlanmadan erken kalkabiliyordum. Artık azıcık bir mesafe yürürken ter içerisinde kalmıyorum. Artık daha sağlıklı ve dinç düşünebiliyorum. Artık o iğrenç göbeğimi sarkıtmak zorunda kalmıyorum.

Ve her zaman hayata pozitif bakıyorum çünkü koşuyorum…

Sizde 10 dakikalık kısa bir koşuyla başlayın ve pes etmeden ilerleyin. Sonuçları sizde seveceksiniz….

9
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
9 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
9 Yorum yazarları
erdal yavuzMurat SiyliyellowredMaydoganReha Karakaya Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Maydogan
Üye

Surekli sabahlari kalkip kosacam diyorum ama useniyorum

erdal yavuz
Üye

video yine bozukk

Murat Siyli
Yazar

Ne yesek yarıyor kilo alıyoruz

yellowred
Yazar

keşke o kadar basit olsa.

Reha Karakaya
Yazar

Elimden geldikçe yapmaya çalışıyorum.