Romantik aşk; hepimizin aradığı derin ve kalpten hissedilen aşk… Bu idealleştirilmiş bir sevgidir ve bazen hayal ürünü gibi görünür. Romantik ilişkiyi tanımlayan kelime “amour” kelimesidir. Amour; mutluluk, korku ve mucize gibi ruhun hassas noktalarının birleşiminden oluşur. Daha çok başkalarında ve insanın kendisinde görülen erdemlere duyulan aşktır. 

İlişkimiz sona erdiğinde bize sanki erdemlerimizde son buluyor gibi görünür. Bugünkü seansına gelen Kıvanç acı içindeydi. Çünkü hayatının en önemli ve en mükemmel aşk ilişkisi sona ermişti. Bir daha kendisini aynı şekilde hissedebileceği bir ilişki yaşamanın imkansız olduğunu düşünüp duruyordu. Bu romantik ilişki kendisi olmasına fırsat vermiş ve bu durum Kıvanç için bir armağan olmuştu. Sevgilisi Tomris’in daha önce onda olmayan herhangi bir nitelik katmadığını söyledim ona.

Kıvanç’a ilişki boyunca kendisinde en çok neyi sevdiğini sorduğumda “Özgürdüm, eğlenceliydim, hayatın tadını çıkarıyordum, daha kibardım, gülüyordum.”  şeklinde cevaplar verdi. Sonrasında ona küçük bir çocukken nasıl olduğunu sordum. Çok afacan bir çocuk olduğundan, çok fazla odadan çıkmama cezası aldığından, cezalara rağmen ele avuca sığamadığından bahsetti. Nadiren eğleniyordu ve genellikle karşılaştığı sahnede asık yüzler ve çatık kaşlar vardı…

Aşkın sınırlarında yaşamak, idealleştirilmiş aşka tümüyle dalmak demek değildir. Sevgi ilişkilerinin bizi erdemli yapmadığını ancak kendimize daha iyi insanlar olma yolunda destek olduğunu anlamakta genellikle zorlanırız.

Kıvanç bu mesajı sonunda almıştı. Kendini açmak ya da kapamak için mükemmelleştirilmiş aşkın sınırları içinde yaşamasına veya başka birisi için beklemesine gerek yoktu…

3
like
2
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
4 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
4 Yorum yazarları
Reha KarakayamustafaTriskacocuÇalı Kuşu Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Reha Karakaya
Yazar

Muhteşem bir bakışa açısı elinize sağlık.

mustafa
Üye

Güzel bir yazı elinize sağlık

Triskacocu
Yazar

Güzel bir yazı elinize sağlık

Çalı Kuşu
Yazar

Mükemmelleştirlmiş aşk, mükemmel bir bakış açısı; ancak beşer cihetiyle değil.