1942 doğumlu Robert Norman “Bob” Ross, 1942’de Florida’da doğan ressam ve televizyon şovu  sahibidir. 18 yaşında Amerikan ordusuna katılmış ve Uzman Çavuş derecesine yükselmiştir. Ordudan ayrıldıktan 2 yıl sonra 1983’de “The Joy Of Painting” isimli şovunu yayımlamaya başlamıştır. 1994’de son bölümü yayımladıktan sonra 1995 4 Temmuz’da Bob Ross vefat etmiştir.

Hayatı boyunca şovunda da sakin ve basit bir hayat düşüncesini yaymıştır ve hatalara inanmadığını, hataların şanslı kazalar olduğuna inandığını söylemiştir.

Şovunu meşhur yapan, yetenekli elleri ve harika doğa manzarası çizimlerinin yanı sıra; şovuna kattığı minimalist ve sakin hava ile yumuşak rahatlatıcı sesi. Ve o fırça tuvale dokununca sesinin kalbimize dokunması.

Nur içinde yat Bob Ross.

Şimdi de link yağmuru, iyi eğlenceler:

R O B E R T    N O R M A N    R O S S

7
like
4
love
0
haha
1
wow
2
sad
0
angry
17 Yorum konuları
3 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
18 Yorum yazarları
AyşeyellowredTriskacocuhazanCanan Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Canan
Üye

Çok beğendiğim bir ressam bilmediklerimi de öğrendim sayenizde teşekkürler 😊

hayal
Üye

7 den 70 e bir çok insan tanıyıp seviyor,ne mutlu:)

mehmetcan
Üye

Çok güzel bir içerik olmuş. Bob Ross önemli bir ressam.

okan88
Yazar

TRT 2 kanalında çıkardı genel olarak yanlış hatırlamıyorsam ve o harika çizimleri izlerken hipnoz olan bir çocuk olurdum televizyonun karşısında :))

Çalı Kuşu
Yazar

Gerçekten de resim yapmayı sevdiren ve de resim çizimlerini izlerken huzur veren değerli bir Sanatçı. Çizim yaparken ki kullandığı samimi üslup zaten tartışılmaz. Emeğinize sağlık efendim.