Her yağmur damlası, üzerime yağmak için birbiriyle yarışıyor sanki, bir kasım akşamında, mayıs sevinçlerinde kalbim hala, haziran sıcaklığında ve eylül karamsarlığında, ama asla bir kasım akşamı değil bu akşam. Esen rüzgarın hırçınlığı seni bana hatırlatıyor. Oysa aşk şarkıları yazılmaz böyle akşamlarda. Bir gülün gülümsemesinde yadetmeliydim seni, veya bir bülbülün şakımasında.

Ah ne acı, ayrılık türkülerinden kendi payımıza düşeni alıyoruz artık. Doya doya kahkaha attığımız için yaşarmıyor nicedir gözlerimiz farkında mısın? Sen, uzaklarda, ben uzaklarda. İki yanlışın bir doğru etmemesi gibi, iki uzağı bir yakın edemeyen beceriksizliğimize ne demeli? Her ayağa kalktığında yer düşen bir bebeğin çaresizliğinde şimdi kalbim, belki bir gün yürümeyi öğrenecek ama, sen; o doğru rota, kimbilir nerede, artık çok uzaklarda.

Gökyüzünün mavisinin solup gitmesi gibi sürrealist düşüncelere dalıyorum, balıklarla konuşuyorum, bak inanır mısın, kahverengiyle kavga ediyorum yokluğunda. İyi değilim, sana iyi değilim diyorum, senin iyiliğinin üzerine tuz biber ekmekten öteye gidemiyorum. Gitsem gidemiyorum, kalsam kalamıyorum. Azalıyorum. Aslında beni anlatan en iyi kelime bu galiba, günler geçiyor, ömür geçiyor, ben azalıyorum.

Yarin saçlarını kuşlar mesken tutmuş. Bakışların bir ömürden vazgeçmem için yeterli, sesin kulaklarımda çınlıyor sessiz gecelerde, bir ürperti kaplıyor içimi, sonra şairin dizeleri geliyor aklıma, ”bu gece, ölmek için ne güzel bir gece”

12
like
3
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
8 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
8 Yorum yazarları
Tuğçe AçıkgözKoray Cömertİrem YanıkCan canReha Karakaya Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
İrem Yanık
Üye

Emeğinize sağlık. Bu yazı gerçekten çok duygusal.

Can can
Üye

Gökyüzünün mavisinin solup gitmesi gibi sürrealist düşüncelere dalıyorum, balıklarla konuşuyorum, bak inanır mısın, kahverengiyle kavga ediyorum yokluğunda. İyi değilim, sana iyi değilim diyorum, senin iyiliğinin üzerine tuz biber ekmekten öteye gidemiyorum. Gitsem

Reha Karakaya
Yazar

Gerçekten duygusal ve içten yazılmış. Özdemir Asaf’ ıda çok severim.

mustafa
Üye

Çok içten ve samimi yazılmış teşekkürler.

turuncumavi
Üye

Emeğinize sağlık Çok duygulu bir yazıydı