KC Design Studio, Tayvan merkezli bir mimarlık firması. Yıkım ve yeniden yapılandırmada oldukça iyiler. Tasarımlarında elbette ihtiyaçları gözetiyorlar ancak ilginç ama basit bir yaşam tarzı oluşturmaları onları diğer firmalardan farklı kılıyor.

Kısa süre önce Tayvan’da küçük bir dairenin tasarımını tamamladılar. Gelin hep birlikte bu küçük ve modern daireye bir göz atalım:

Dairenin ana katı açık plan oturma odası, yemek alanı ve mutfaktan oluşuyor. Mutfakta, kalın siyah granit tezgah kullanılmış. Alanı etkili kullanabilmek için ayrı bir yemek masası yerine hareket ettirilebilen ahşap bir tezgah düşünülmüş. Bu alt tezgah istendiği zaman kolaylıkla yemek masasına dönüştürülebiliyor.

Birkaç basamak aşağıda bulunan alan ofis olarak tasarlanmış. Ofis pegboard (delikli pano da denir) bir duvara sahip. Gerektiğinde raflar taşınabiliyor. Görülen ahşap vurgulu duvar ise banyoyu gizliyor.

Doğal ışıktan yararlanmak için pencere tarafına bir masa yerleştirilmiş.

Yaşam alanını ve ofisi ayıran merdivenler asma kata çıkıyor. Merdivenler depolama alanı olarak da kullanılabilecek şekilde tasarlanmış.

Asma kat yatak odasına ev sahipliği yapmakta. Ofis katıyla bütünlük oluşturması için bir başka pegboard duvar eklenmiş. Ofis kısmında olduğu gibi rafların isteğe göre yeri değiştirilebilir.

Yatağın arkasında, aydınlatmalı bir açık dolap bulunmakta.

Önceki yazımdaki yorumlara göz attığımızda beyaz ve ahşap hakimiyeti yerine, siyah ve ahşap hakimiyetini tercih edenler çoğunluktaydı. Peki bu ev tasarım beklentilerinizi karşılayabilir mi? Görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın. Sevgiler.

10
like
4
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
9 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
9 Yorum yazarları
lalegullTuğçe Açıkgözecrin çakarmustafaÇalı Kuşu Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Çalı Kuşu
Yazar

Çok klas ve havalı hem renkler hem mobilya seçimi dikkat çekici ve uyumlu

Hasan Hüseyin Karaduman
Üye

Tasarimlari cok guzel ya

serhat ergün
Üye

Çok iyi mimari çalışma

turuncumavi
Üye

Mutlulukla yaşarım burda Muhteşem

lalegull
Üye

Baya havalııııı :))))