Ardı arkasına patlayan top sesleri göğü inletti. Metrelerce yükseklikteki çan kulesi yavaş yavaş çöktü ve parçaları meydana bir yağmur gibi yağdı. Düşen parçaların altında kalanlar acı içinde can verdi. Atlar kişnedi, köpekler acıyla havladı. Karıncalar gibi kaçıştılar etrafa, hava kara bulutlarla kapanmıştı. Bir at arabası son sürat gitmekteyken yoldan çıktı ve bir grup çocuğu ezip geçti. Şeytan gülümseyerek baktı avuçlarına ve bir kahkaha patlattı. O sırada bir şimşek çaktı, gökyüzü kuvvetli bir inlemeyle delindi. Gözler olan biteni duygusuz ve ruhsuzca izlemekteydi.

Sokak başından birkaç el silah sesi duyuldu. Kanlar içinde sürünerek meydana kaçışmaya çalıştı insanlar, şeytanın elçileri her sokak başını tutmuştu. Meydan büyüktü ama korku dolu insanlar birbirlerini ezip geçiyordu. Ayaklar altında kalan cesetlere takılıp düşenler birkaç saniye içinde bir cesede dönüşüyordu. Yağmur ölü bedenlerin üstüne yağmaya başladı, göz kapakları açık yatan ölülerin yüzleri bu acı suyla yıkandı. Su acıları temizlemiyordu, gök gürültüsü çığlıkları dindirmiyordu. Dualar feryatların arasında sessiz kalıp gidiyordu. Şeytan acınası varlıklara bakıp bir kez daha kahkaha attı ve gökyüzü yine bir şimşekle aydınlandı.

Gözler hala olan bitene kayıtsızdı, kulaklar duaları duymuyor, burnu yükselen kan kokusunu hissetmiyordu. Acıların, çaresizliğin ve muhtaçlığın büyük dalgası onu etkilemiyordu. Durduğu yerden izlemekle yetindi olan biteni. Birkaç saat sürdü katliam, son çığlıklar da birer birer sessizliğe boğuldu. Yağmurla karışan kan sokakları yıkayıp geçti. Et parçaları kanalizasyonları tıkadı. Meydanda yatmakta olan binlerce cansız beden ağızlarına, gözlerine ve kulaklarına dolmakta olan acı suyu hissetmedi. Şeytan bir kez daha kahkaha attı, çakan son yıldırım büyük bir yangın çıkardı. İzleyen gözler hala kayıtsızdı.

8
like
3
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
11 Yorum konuları
2 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
13 Yorum yazarları
HopeHalilCanMelisa Avciyellowredmustafa Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Çalı Kuşu
Yazar

Eski yoğunluğu arıyorum Ekin. İlk yazılarındaki tarzdan bilerek mi uzaklaştın merak ediyorum. Yine de kalemine kuvvet güzel insân… Başarıların dâim olsun…

Hope
Üye

Kısa olsa da güzel.

HalilCan
Üye

Çok güzle bir yazı olmuş

Melisa Avci
Yazar

Gercekten guzel bir fanzin

yellowred
Yazar

Anlamadım.