Selamlar sevgili popzingiller :)) Size bir kez daha çevreci bir icattan bahsedeceğim. Karşınızdaaa WaterLily !!! Bu araç telefonunuzu su veya rüzgar enerjisi yardımıyla şarj edebilmenizi sağlıyor. WaterLily elektriğin olmadığı bölgelerde macera yaşamayı sevenler için tasarlanmış. Daha önce solar enerji kullanılarak telefonun şarj edilebildiği haberlerini duymuştuk sosyal medyadan ama bu icat şarj etmek için güneş enerjisini kullanmıyor.

Şarj etmek istediğiniz zaman WaterLily’i akan bir suyun içine koymalı veya rüzgara karşı asmalısınız . (Örneğin bir dala asabilirsiniz. ) Böylece bu icat sayesinde su veya rüzgardan kazanılan enerji anında elektriğe dönüştürülecek.

WaterLily USB ile şarj olabilen tüm aletleri şarj edebiliyor. Yani telefon yalnızca bir örnekti 😀 Yapılan deneylerde bir iPhone’u 2 ile 4 saat arasında tamamen şarj edebildiği görülmüş.Bu minik jeneratör şarj ederken hiç bir denetim yapmak zorunda değilsiniz. Her şey otomatik gerçekleşiyor, WaterLily görevini gayet iyi yapıyor. Yani 2 ile 4 saatlik bu süreyi kendiniz için yemek yapmak,oturup dinlenmek yada açık havada kitap okumak için harcayabilirsiniz. :)) Bu icat sayesinde asla durmadan doğayı keşfedip maceralara atılmaya devam edebilirsiniz.

Gelelim biraz da benim görüşlerime. Kamp yapmayı çok seven biri olarak doğada yaşadığım en büyük sorun elektronik cihazlarımın şarjıydı. Kuş cıvıltılarına eşlik etsin istiyorum hoş bir şarkı ama emektar mp3’ümün biten şarjıyla karşılaşıyorum birkaç şarkı sonra. Yaşlılığına verip hoş görüyorum ama istiyorum ki yakında bir yerde şarj aletim olsa da şarkılarımı dinlemeye devam edebilsem. Gün içinde yalnızca kısa bir bakış attığım mesajlarım ve aramalarım, iki dk telefona dalsam hızlıca şarjın bitişi ve isyanlarım..

Bu icat sayesinde şehrin gürültüsünden uzak yerlere gidip kafa dinlerken bu tarz sorunlarla karşılaşmayabilirim artık. Ya da… Bu sorunları yaşamaya devam edebilirim.Çünkü bu mükemmel icadın tek mükemmel olmayan tarafı fiyatı olan 200 dolar. Telefonumu ve mp3’ümü şarj edicem diye bir telefon parası daha veremem maalesef..

Bu fiyatın yurt dışı için bile bir nebze pahalı olduğunu düşünüyorum. Eğer fiyat sorunu olmasa bu ürüne 10/10 Popz verebilirdim ama fiyatı yüzünden 8/10 Popz vermek daha uygun diye düşünüyorum. Sizin düşünceleriniz neler sevgili popzingiller ?

Kaynak Link

8
like
3
love
2
haha
0
wow
0
sad
0
angry
18 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
15 Yorum yazarları
Murat SiyliBekir AkgülReha KarakayayellowredTriskacocu Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Mustafa
Üye

harika bir icat gerçekten hem zararsız hem faydalı

Korhan Ceyhan
Üye

Çok faydalı tam bir doğa dostu kurtarıcı diyebiliriz bilgilendirme ve yazı için teşekkürler..

salla gitsin
Üye

Guzel fikirler hep yabancilardan gelmesin turklerde bu islere et atsin

okan88
Yazar

Ürünün ne kadar faydalı ve kurtarıcı nitelikte olduğu ortada. bu nedenle para birimi dolar olanlar için uygun fiyat bence. Ama burası için fiyat yüksek 10/6. Dolar düştükçe puanım artar, düşerse tabi.

The Qreyo
Üye

Birisi bana waterly alsın 🙂 yazınız çok güzel olmuş.