Çikolata Tepeleri, Filipinlerin Bohol bölgesinde bulunan ve 50 kilometrekare bir alana yayılmış 1200-1700 kadar tepenin birleşimidir. Bu tepeler çim ile kaplıdır ve kurak dönemlerde kahverengiye dönerler (çikolata gibi).

Bu yüzlerce tepenin 2 tanesinde turistik yapılar vardır. Bölgenin iklimi sebebi ile oluşan sis ve bulutlar çok güzel fotoğraflara olanak vermektedir.

Bohol bölgesinin ünlü bir turistik bölgesidir. Bölge bayrağınd görülmektedirler ve Filipinlerin resmi turizm bölgeleri listesindedirler.

Tepeler genelde simetriktir ve 30 ile 50 metre arasında yüksektirler. En yüksek tepe ise 120 metreye ulaşmaktadır. Aslında çim ile kaplı kireç taşından oluşan tepelerin üzerinde çim dışında çeşitli otlar da çıkar. Tepelerin arasında pirinç ve benzeri besinler yetiştirilir.

Efsaneye göre devlerin savaşırken birbirlerine taşlar ve çamur atmaları ve sonradan da yaptıklarını toplamayı unutmaları sonucunda oluşmuşlardır. Bilimsel olarak ise kireç taşının yağmur ve erozyon ile şekillenmesi ve çimlenmesi sonucunda oluşmuşlardır.

Kireç taşı tepeleri içerisinde koraller ve deniz kabuklularının fosilleri çok yaygındır. Madencilik sebebi ile bu tepeler tehlike altındadır. Tepeler yasal olarak korunmaktadır.

Aşağıda çikolata tepelerinin birkaç fotoğrafı vardır:

14
like
3
love
0
haha
2
wow
0
sad
0
angry
26 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
26 Yorum yazarları
Nasibe Avcıserhat ergünİlkay BozkuşRafael kangarliDEHA KARAKAYA Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Nasibe Avcı
Üye

Şahane manzaralar

serhat ergün
Üye

ilginç farklı

İlkay Bozkuş
Yazar

photoshop gibi görünüyor. Güzelmiş.

Rafael kangarli
Üye

Cok guzel manzara degilmi ya

DEHA KARAKAYA
Üye

Böyle bir yer varsa çok hoş . Gitmek isterim.