Selamlar sevgili popzingiller 🙂 Çılgın teknoloji fikirlerine bir yenisini daha eklemeye hazır mısınızzz? Buyurun o zaman çılgın projemize. Dahir İnşaat adında Türk-Rus ortaklığına dayanan bir şirkete ait olan bu projede uçak ve tren birleşirse ortaya ne çıkar sorusuna yanıt veriliyor.Gelin birlikte inceleyelim.

Dahir İnşaat 2000 yolcu taşıma kapasitesi sağlamaya yetecek güce sahip bir uçak tasarlamak istiyor. Saatte yaklaşık 498,89 km yol alabilen bu araç ancak tren raylarına bağlı olursa gerekli elektrik enerjisi sağlanabilecek, motorlara tam güç verilebilecek. Yakıt ağırlığı ve güç sınırlaması olmadan özgürce ulaşım sağlamanın en güvenli yolu budur belki de kim bilir .. Jet yakıtı kullanılmayacağı için sevgili çevre dostu projelerimiz arasında yer almaya çoktan hak hak kazandı bu proje.

Başta da belirttiğim gibi bu ulaşım yöntemi yalnızca bir proje şimdilik, yani gerçek hayata geçmiş durumda değil. Fakat Dahir İnsaat bu konuda çalışmalara ve geliştirmelere çoktan başlamış durumda. İşte bugünkü çılgın teknoloji fikrimiz de elektrikle çalışan, tren ve uçağı birleştirmeyi hedefleyen bu projeydi. Siz bu proje için neler düşünüyorsunuz? Sizce insanlar bu ulaşım yolunu tercih edecek midir?

Kaynak Link

11
like
3
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
12 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
11 Yorum yazarları
Reha Karakayayellowredemreqoralsalla gitsinTriskacocu Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
mustafa
Üye

Bu bu proje imkansız demiyorum ama zor yapılır.Nedeni ülkemizin coğrafi yapısı ve şehirlerin birbirine yakın olmasından dolayı zor gibi.Yapılsa bile dünya ulaşımının sil baştan düzenlenmesi lazım deniz ve okyanuslar üzerinde yeniden buna uygun ray sistemleri düzenlenmeli birde aklıma takılan bu kadar büyük bir aleti kaldıracak ve onu ittirecek ayağın kuvvetine ve dayanıklılığına güvenemem.Birde boyutları çok büyük bunu her şehirler ve dünyalar arasında gidip gelemez. Yapılmasını ister miyim evet işin içinde Türk bir şirket varsa yapılsın tabi ki….

Triskacocu
Yazar

müthiş bi fikir bence 😀

halidbinvelid
Üye

Gercektende cok çılgınmış 😲😲

okan88
Yazar

Güzel bir icat ama arkadaşlarımızın yorumları kafamdaki soru işaretlerini artırdı : ) Eline sağlık Aycan.

Çalı Kuşu
Yazar

İlginç ; ancak biraz kafada soru işareti oluşturabilecek türden bir proje gibi. Kafamda canlanınca gökyüzümde bir ray sisteminin varlığını benimseyeceğim kanaatinde değilim.. Hem hayvanlarımızı da düşünmek gerekir kuşlara sormak lazım ne düşünürler ?