Doğarsın, çabalaman gereken çokta bişey yoktur, az bişey ağlarsın ve istediklerin olur. 

Bazen farkında olmadan ilgiden sıkılırsın ama ilginin ne olduğunu bilmediğin için çokta önemli değildir, renkleri bile seçemediğin an kadar soyuttur aslında bilmeden yaşayacağın kaderin.

Büyürsün, sıkıntılar başlar, beklentiler seni üzer ve bu sefer anlamını biliyorsundurda sorumluluk denilen şeyin. Artık somutlaşır aslında soyut olan şeyler toplumsal algılar yüzünden, bir anlam ifade etmediği halde.

Arada biraz yaşarsın, bir orospuyla birlikte olursun ya da eşcinsel olur farklı hazlarda ararsın mutluluğu, herkes farklı şeyler yaşasa bile o küçük arada tüm herkesin ortak noktasıdır sanırım bir tek kendisi yaşıyormuşçasına özel olduğunu hissetmek, sanki daha önce o çizgiyi aşan hiçbir öncesi yokmuş gibi, serzenişsel hıçkırıkları bir tek sen atmışçasına, varoluşunun özüne dönersin, evet özgürlük söz ediyorum. Çünkü özgürlük acıdan nemalanan kendi kendine çektiğin yağdan başka bişey değildir esasen. Aslında olmayan gerçekliğin sirksel sunumu, olgunluk denen olgunun aslında büyük bir kazık olduğu gerçeği gibi. 

Arada aşk sana öleceğin günü hatırlatır, mutlu olduğun her anın aslında yaşamak isteyen aciz bir geri zekalı olduğunu yüzüne vurması gibi. Yaşamak istediğini hatırlarsın.

En umursamaz olamadığın andır ölümün nefesini şakağında hissedip kavuran güneşin altında üşümenin sebebi, ama küçük tatlı bir uyarıdan ibarettir seni yola sokan sadece, ailen gibi. 

Hangimiz kendimiziz ki….

Debelenirken geçen hayatın kendisi midir yaşamak yoksa sarhoşken zina edip günahkar olmak mı?

Ters düze geçiyor hep ömrümüz, olmak istediğimiz yerin tam ortasında olmamıza rağmen, hiçlikte kaybolmuşçasına yalnızca acılara ve kederlere doğru kırıyoruz yelkenin dümenini, çünkü yalnızca kötü olanlarlar sıyrılıyor tüm benliğimizin arasında, bizi biz yapmak için.

Zaten ölürsün biz olabildiğin zamanda, sanki çok yaşayabilmiş gibi.

1
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
1 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
1 Yorum yazarları
mustafa Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
mustafa
Üye

Yazınız ve şu anki sitenin durumu ile çok uyumlu olmuş çırpınma