Avustralyalı fotoğrafçı Ray Collins, çarpıcı deniz fotoğrafçılığıyla deniz sevgisini bir kariyere dönüştürdü. Bir kömür madencisi olan Collins tutkusunu sürdürmek için işten ayrıldı ve 2007 yılında ilk kamerasını satın aldı.

National Geographic ,  VoguePatagoniaApple ve  Nikon ile işbirliği yaptı.

Yaşamın her aşamasını, sakin ve dingin olandan kaba ve göz kamaştırıcı olana kadar göstermek için yola çıktı. Dalgaları ölümsüzleştirmek için dünyayı dolaşıyor. Sevgiyle yakalanan karelerde suyun eşsiz gücünü gösteriyor.

Avustralya’da büyümek denizle ilişkisini olumlu yönde geliştirmiş.

“Gerçekten tanıdığım tek şey bu. Avustralya’da kıyı şeridinde yaşıyorduk ve bir çocuk yakın çevresini keşfetme eğilimindedir. Benim için bu keşif yaşadığım yerdeki manzarayı gösteren plajlar, uçurumlar ve koylardı. Okyanus hayatımdaki tek sabit nokta oldu. ”

Sanatçıya renk körlüğünün işini engelleyip engellemediği birçok kez sorulmuş. O bu konuda, “Rahatsızlığımın kontrast, tonlar, dokular ve kompozisyonlara odaklanmama izin verdiğini, renk konusunda “dikkat dağılmasını” ortadan kaldırmaya yardımcı olduğunu düşünüyorum. Her zaman herkesle aynı şekilde görseydim, belki de işlerim bu kadar eşsiz olmazdı.” diyor.

Sanatçı her fırsatta fotoğraflarının çok fazla güç sergilediğini ancak okyanusun son derece hassas olduğunu, modern zamanların en büyük sorunlarını – kirliliği- yaşadığını söylüyor.

Siz bu fotoğraflar hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

6
like
6
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
15 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
15 Yorum yazarları
Tuğçe Açıkgözhüseyin titizMaydoganEMRAH SOYLUReha Karakaya Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
bilge
Yazar

Cesaret ister. Muazzam çalışmalar.

Sinan
Yönetici

4.’sü kalemle çizilmiş gibi, mükemmel..

Bir Başak Kadını
Üye

Muhteşem! şahane! Hayran kaldım! Çok güzel!

Tuğçe Açıkgöz
Üye

tarifi zor,tek kelimeyle büyüleyici bir görüntü..

hüseyin titiz
Üye

denizin haykırış biçimi.