Son dönemde “Hiç kimse kusursuz değildir.” ve “Herkes harcanabilir.” sloganlarıyla sıra tabanlı rol yapma oyunları arasından ustaca sıyrılmayı başarmış bir oyun var karşımızda. Şan, şöhret peşinde koşanlar, memleketlerinden sürgün edilmiş haydutlar, paralı askerlik yapan insanlardan oluşturduğunuz ekibinizle tek amacınız var. İblisleri bu diyardan kaldırmak. Kulağa çok zor gelmiyor değil mi? Ama sıkıntımız sadece iblisler değil. Hobisi “ölüler” olan doktorunuzun zindanda bu merakı yüzünden tuzağa düşüp zehirlenmesi, hırsızlık huyundan bir türlü kurtulamamış bir şövalyenin ganimetlerimizi çalması, kafayı yiyen ozanınızın mısralarıyla ekibinize umutsuzluk aşılaması mücadele etmeniz gereken birkaç küçük sorun sadece.

Tüm bu zorluklara göğüs germeniz gerekiyor. Çünkü her adımınız, her kararınız anında kaydediliyor. Adamınız mı öldü? Geri dönüşü yok. Karşınıza beklemediğiniz bir anda “mini boss” mu çıktı? Savaşacaksınız. Yani kısacası bolca asker kaybedip, şansınıza lanet edeceksiniz. Haberiniz olsun.

Oyunculara klavye kırdıracak zorluk seviyesi, düşman, eşya ve karakter sınıf çeşitliliği (ki her sınıfı farklı yeteneklerle farklı bir şekilde oynayabiliyorsunuz. Örneğin en arkada ekibin en arkasında tuttuğunuz şifacıya yeri geldiğinde en önde sersemletme hasarı vuran bir karaktere çevirebilirsiniz.) gibi özellikleriyle son dönemin en orijinal oyunlarından biri Darkest Dungeon ve bu tarz oyunları sevenler için benzersiz bir deneyim.

11
like
2
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
8 Yorum konuları
2 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
9 Yorum yazarları
BerkayOsman36Reha KarakayaHüseyin çetinCan karhan Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Mustafa
Üye

oynamadım ve oynamayı pek düşünmüyorum açıkçası

Melody
Yazar

Bir karaktere sıkı sıkıya bağlanıp onu korumak için diğer herkesi feda eden ben için oldukça zorlu bir oyun oldu.

dalc
Yazar

yeni nesil oyunlardan pek anlamam.

mustafa
Üye

Bir türlü sevemedim şu yeni nesil oyunları.Teşekkürler tanıtım için.

Berkay
Yazar

Müzikleri ve karakterlerin psikolojisi açısından oyundaki bu tür durumlar çok mantıklı duruyor ama oyunun sahip olduğu karanlık hava bunaltıcı görünüyor.