Selamlar sevgili popzingiller 🙂 Eski takipçilerimin çok iyi bildiği bir serim vardı Ağır Taşlar adında. Günlük yaşamda karşılaştırdığımız sorunlardan bahsediyordum. O seride de belirttiğim günümüzün en büyük sorunlarından biri malesef deniz kirliliğiydi.İşte bugünkü teknoloji harikamız tam da bu konuya bir çözüm niteliğinde.Karşınızdaa The Seabin Project 🙂 En kısa haliyle yüzen çöp kutusu olarak tasvir edebileceğim Seabin Project gezegenimizi kurtarabilir.

Okyanusları temizlemeyi amaçlayan bu çevre dostu icat birçok doğa sevdalısı tarafından çokça takdir edildi.Su bazlı çöp torbaları denizdeki çöpü ve yağı toparlıyor.Öncelikli olarak okyanuslarda,limanlarda ve yat klüplerinde kullanıma geçmesi planlanıyor.

İçerisinde ağ bulunduran bu çöp torbalarında su yukarıda kalırken atıklar ağa takılıyor.Hatta ağlarına plastik takılmasını istiyorlar.Neden mi? Tabi ki yeni deniz çöp kovaları yapabilmek için 🙂 Günlük olarak yaklaşık 1.5 kg çöp toplayan Seabin, 2mm’e kadar olan boyutlardaki çöpleri yakalayabiliyor. Ürünün her ay mutlaka tamamen temizlenmesi ve sağlamlığının kontrol edilmesi gerekiyor.

Belki de bu muhteşem icadın tek olumsuz tarafı fiyatı. Maalesef denizlerimizi kurtarabilecek bu süper kahraman ön siparişlerde 3.825 dolara satılıyor. Doğayı temizleyebilecek böyle güce sahip bir icat için tüm dünya ülkelerinin buna ayıracak kadar bir bütçesi olabilmeli diye düşünüyorum. Sonuçta biz bu dünyada yaşıyoruz. Temiz olmadığı sürece dikilen gökdelenler, yapılan parklar veya gelişen şehirler hiçbir şey ifade etmeyecek çünkü günden güne kirlenen havamız ve sularımız yüzünden sağlığımızdan olacağız. Eğer bu konuda bir şeyler yapılmazsa da bu kirlilik devam ederse de insanoğlu yok olmaya mahkum olacak.

Gelelim PopzPuan değerlendirmemize. Benim bu çevre kahramanı için puanım 9/10 Popz. Demin de söylediğim gibi tek sorun fiyatı benim için oradan 1 puan kırmak zorundaydım. Onun dışında her şeyiyle mükemmel bir ürün olduğunu düşünüyorum. Peki sizler bu çevre dostu ürün hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizler kaç puan verirsiniz bu ürüne sevgili popzingiller?

Kaynak Link

7
like
5
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
16 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
15 Yorum yazarları
Necati toptaşReha Karakayaserhat ergünMurat Siyliyellowred Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Sinan
Yönetici

Fiyatı dolayısı ile 9. Fiyat daha da düşerse aşırı faydalı bir icat olduğu kesin.

Cem
Üye

üretici firmada biraz feragat etseymiş keşke

mehmetcan
Üye

Gerçekten çok hoş bir ürün, her ülkenin alması gerekli bence.

turuncumavi
Üye

Marinaların mutlaka alması gerekiyor Fiyatında hiç önemli değil Denizlerimiz elden gidiyor Puana gelince 10 üstünden 10

okan88
Yazar

Böylesine faydalı olacak bir ürün için daha cazip fiyatlar olması gerekirdi. 10/8