Neden yaşar insan? Ne için savaşırız? Neden bunca tantana? Neden kimse kimseyi beğenmez, herkes kendi egosunu tatmin yolundadır? Oysa ki baki olan ölüm değilmidir? Mesala kaç yıl yaşar bir insan en fazla?

100 yaşına kadar yaşasa 50 yıl uyku ile geçse 50 yılımız var.

Ama durmadan dinlenmeden çalışıyoruz. 7 yaşımıza geldiğimiz de önce okul denen iş ile başlıyoruz çalışmaya iş diyorum çünkü okul da bir de işdir. Orada da ödevler veriliyor, görevler yükleniyor. Oku ki büyük adam ol diye baskılar yapılıyor.

8 sene ilköğretim 4 sene ortaoğretim ve en son da 4 sene yükseköğretim 16 senesi gitti mi? Evet gitti.

Gençliğin baharı, çocukluğun en güzel yılları ve bir çok şey gitti.

Peki bitti mi çilen hayır? Biter mi? Bitmeez! Yeter mi? Yetmeez!

İş bulunacak bir tantana da onun için. Hani okuduk ya büyük adam olmak için. Şimdi karşılığını alacağız. Küçük küçük insanların ağız kokusunu çekeceğiz. Belki istediğimiz belki de hiç düşünmediğimiz bir iş bulacağız. Ama öyle hemen değil belki 1 yıl belki 6 ay uğraşacağız ama bulacağız. Ondan sonra hesap kitap yapmaya başlayacağız. Şu kadarı ev kirası bu kadarı doğal gaz bilmem ne kadarı elektiriğe vs vs.

Yaş gelmiştir 30 a peki arkana baktığında ne geçti eline?

Yorgunluk, bıkkınlık, yaşamdan soğuma. Peki bizim hayallerimize ne oldu yok oldu. Puf oldu. Üf oldu. Yani lafın kısası dostlar. Hep savaşıyoruz. Okulda derslerle! İşte yöneticilerle, işlerle, iş arkadaşlarınla! Evde ekonomiyle! Hep bir savaşın içindeyiz.

Peki ne olacak bu halimiz? Nereye kadar savaşacağız? Savaşabileceğiz? Nereye kadar sürecek bu çabamız?

Bilmiyoruz! Gelecekle ilgili hayaller kurmaya ve hep daha iyisini istemeye devam edeceğiz. Peki sonuç 65 yaşına geldiğinde arkana gelip geçmiş yıllara acı acı bakacaksın. Belki bir çok keşkelerin,  ahların vahların olacak ama iş işten geçmiş olacak. Artık hiç bir kesmenin anlamı kalmayacak. Aslında daha fazla daha fazla derken hep eksildiğimizin farkında olamayacağız. Ne yazık! Ömrümüzün büyük çoğunluğunu geçirdiğimiz bu mücadele! Belki soğuk bir odada belki bir belki bir hastane köşesinde öylece son bulacak!

BİR DEPRESİFİN DÜŞÜNCELERİNİ DİNLEDİNİZ! SIKILMADAN OKUDUĞUNUZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!

27
like
5
love
0
haha
0
wow
2
sad
3
angry
37 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
32 Yorum yazarları
Burcu ÇiçekOğuzhan AtakBarış Kalaycıyellowredemirhan clk Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Larynx
Yazar

Hayatta hiçbir zaman keşke dememeye çalışırım her an çalışsam dahi bu çalışmayanlara göre bana tecrübe katacağı için çalışmak insanı üzmemeli zaman varken her şeyi dengeli götürebilirsin 7/24 çalış diye zorunlulukta tutan yok

Reha Karakaya
Yazar

Her insanın hayatında bir anda olsa mutlu olduğu kareler vardır. O anların çoğalması dileğiyle.

Ayşe
Üye

Bütün bu koşturmaların içinde insana mutluluk veren olaylar var. Belki kiminin çok daha fazla ama herkesin yüzünün güldüğü zamanlar illaki vardır.

mustafa
Üye

Farklı bir konuya değinmiş olman çok güzel. Teşekkürler.

Medeni batmaz
Üye

İnsanın ömrü savaşmakla geçiyor