Desert Eagle (Çöl Kartalı), bütün şarjörlü yarı otomatik tabancalar arasında en büyük mermileri taşıyan el silahıdır.

Magnum Araştırma Şirketi ile Israil Askeri Endüstrisi tarafından 1979-1982 yıllarında tasarlanmıştır.  Tasarım zamanla küçük değişikliklere uğramış ve İsrail Askerisi tarafından 1995’e kadar üretilmiştir, sonra Magnum Şirketi anlaşmasını Amerika’daki Saco Savunma Şirketine aktarmıştır. 1998’de Israil Askeri Endüstrisi’ne tekrar üretimi aktarmış.

2009’dan beri ise Magnum Araştırma Şirketi’nin Minnesota’daki fabrikasında üretilmektedir. Magnum Araştırma Şirketi, 2010’da Kahr Arms tarafından satın alınmıştır.

Desert Eagle tabancasının Mark XIX versiyonu; 2 kilogram ağırlığında, .357 kalibre Magnum mermilerinden 9, .44 kal. Magnum mermilerinden 8, .50 Action Express mermilerinden ise 7 mermi alan şarjör kapasitesine sahiptir. 6 inch (15 cm) namlusu vardır.

500’den fazla filmde kullanılan silah, popüler kültürde yer edinmiştir. Tasarımı, gücü ve ağırlığı yanı sıra 2  futbol sahasından daha fazla (200 metre) menzili olması da bu popülariteye katkı sağlamıştır.

https://www.youtube.com/watch?v=YRkgO02Uy5U

10
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
1
angry
18 Yorum konuları
1 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
18 Yorum yazarları
SERDAR ÖZDEMİREmrah SOYLUTuğçe AçıkgözÇalı Kuşuİlkay Bozkuş Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
okan88
Yazar

Yüzyıllardır insanların menfaatlerini gerçekleştirmesinde en büyük yardımcı olan silahların silinmesi maalesef biraz zor gibi @nazgulbacanagi

Muhammet Yiğit
Yazar

bu silahın hastasıyım çok seviyorum

nazgulbacanagi
Yazar

Temennim o ki silah denen olay dünyadan tamamen silinsin.

SERDAR ÖZDEMİR
Üye

silahla atiş yapmak çok güzel

Emrah SOYLU
Üye

Asil duruyor valla