Sevgili Popzingiller;

Bu yazıda, her anımızda yanımızda olan, bizlere her anlamda yardımcı olan köpeklerin “dev” boyutlara ulaşan türlerini mercek altına alacağım. Okudukça şaşıracağınız, şaşırdıkça bilgi sahibi olacağınız bu içeriğe yorum yapmayı unutmayın.

İngiliz Mastifi

Boyları 90 cm’ye ulaşabilen, ağırlıkları ortalama 100 kiloyu bulan, Alaunt ve Molosser ırklarının melezlenmesi sonucu İngiltere’de var olmuş bir köpek ırkıdır.  Ağırbaşlı ve cesur bir köpek ırkıdır. Çocuklarla iyi anlaşır. 1989’da bir 143 kiloluk bir İngiliz Mastifi, Rekorlar Kitabı’na da bu kilosu ile girmiştir.

Danua

Domuz avlarında kullanmak için Almanya’da eğitilmiş bir köpek ırkıdır. Boyları 86 cm’ye ulaşabilmektedir. Erkek Danua’lar 90 kiloyu bulabilmektedir. Son derece sakin, fazla havlamayan bir ırktır. Yeri geldiğinde saldırganlaşmayı da oldukça iyi bilen bir devdir. Uzak durun derim ben.

İrlanda Kurt Köpeği

Kökeni İrlanda ve İskoçya olan, ömrü en kısa olan köpek ırkıdır. Boyu 86 cm’ye, kilosu ise 60’a ulaşabilmektedir. İnsanlara karşı nazik bir ırktır. Devasa görüntülerine rağmen iyi bekçilik yapamazlar.

Fransız Mastifi (Dogue de Bordeaux)

Fransa’da meydana gelmiş bir ırktır. Dogue de Bordeaux adıyla da bilinir. Sakin bir köpek ırkıdır. Boyları 76 cm’ye, kiloları da 66 kg’ye ulaşabilir.

Sivas Kangalı

Milli gururumuz Sivas Kangalı. Diğer ırklara kıyasla devasa görüntüsünün hakkını cesurluğu ve atikliği ile fazlasıyla verir. Sivas Kangallarının boyları 86 cm’ye, kiloları da 66 kg’ye ulaşabilir. Saatte 50 KM hıza ulaşabilen bu ırk, bekçi ve çoban köpeği olarak kullanılır. Karşı karşıya kalırsanız Allah yardımcınız olsun.

Yükleniyor...

20
like
5
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
21 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
19 Yorum yazarları
Hamza AslanKoray CömertMustafa UcaKara penceÇalı Kuşu Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Mustafa Uca
Üye

bu köpekler iyi güzelde ben dövüştürülmelerine karşıyım ya

Kara pence
Üye

Güzel

Çalı Kuşu
Yazar

Masti türler çok dikkat çekici ve masum…

CAN SASAL
Üye

Kangalimiz 1 numara

Eren Yeni
Üye

Sivas kangalı 1 numara