Burning Man’de kavrulanlar yalnızca ahşap heykeller ve diğer nesneler değil. Festivalin 70.000’in üzerinde katılımcısı, Black Rock çölünde aşırı sıcaklığı da hissediyor. Gün boyunca 100 ° F (40 ° C) ‘ye kadar ulaşan sıcaklıklarda festival müdavimlerinin güneşten kaçması için genellikle birkaç yer var ancak Rus sanatçı Alex Shtanuk 10 bin metrekarelik NASA battaniyesiyle Nevada sıcağına bir çözüm yarattı.

3,350 NASA Uzay battaniyesi (BoPET) ve 40 km takviyeli bant ile bir arada tutulan The Blanket, metalik bir madde ile kaplanmıştır. Güneş ışınlarını yansıtma teknolojisine sahip. Malzeme vücut ısısını dengelemek için 1960’larda tasarlanmıştı ve sporcuların veya fiziksel travma kurbanlarının etrafına sarılmış olarak gördüğünüz gümüş kumaşın aynısı. Shtanuk, devasa brandanın Burning Man katılımcılarına yoğun gündüz güneşinden uzaklaştırmak için bir yer açmasını umuyor. İnsanlar akan dalgaların altında saklanabilirler ve dışarıdan birkaç derece daha serin olan bir mikro iklimde serinleyebilirler.

Shtanuk, “Çocukluğumuzdan beri ve hayatımız boyunca battaniyenin altındaki alanı sevgilimiz, arkadaşlarımız ve ailemiz ile paylaşıyoruz. Battaniyenin altında yabancı yok. ” diyor.

Shtanuk daha önce Rus arazi sanat festivali Archstoyanie’de daha küçük bir brandayı test etti. “Battaniye; tarlalar ve ağaçlar arasında tamamen yabancı görünüyordu. Aynı zamanda gümüş nesne insanları bir şekilde etkiliyor. İnsanlar tüm olası yollarla etkileşime geçmeye başlıyorlar. Tıpkı çocuklar gibi… ”

Burning Man projesini gerçeğe dönüştürmek için Shtanuk, şu anda bir Indiegogo kampanyası yoluyla para topluyor . 17.500 $ ‘lık hedef, malzeme ve ekipmanın yanı sıra kiralama ve nakliye masraflarını kapsayacak.

9
like
1
love
0
haha
7
wow
0
sad
0
angry
11 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
11 Yorum yazarları
Murat SiyliyellowredReha KarakayaTriskacocuÇalı Kuşu Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Çalı Kuşu
Yazar

Tıpkı çocuklar gibi.. Net bir şey söylemek için henüz çok erken kanaatim. Yine de bir beyin işçiliği takdiri hak ediyor.

Endymion
Üye
Endymion

klostrofobisi olanı üzecek birşeye benziyor

okan88
Yazar

İnternet’te denk geldiğim bir haber. İşe yarayacağa benziyor.

Murat Siyli
Yazar

Hava soğudu gerçekten

mustafa
Üye

Bu kadar büyüklükte bir battaniyenin ben etkili olacağını düşünmüyorum.