Discord herkes için daha ulaşılabilir olmak amacıyla şimdi renk körü modunu da eklemiştir.

Nomalde Discord kullanıcıları, diğer kullanıcıların durumunu renkli daireler şeklinde görmektedir. Yeşil daire “Online”, kırmızı daire “Rahatsız Etmeyin” , turuncu daire “Boşta” anlamına gelmektedir. Bu durumlar sayesinde bir kullanıcının ne yaptığını veya bir şey yapıp yapmadığını görebilirsiniz.

Yeni eklenen renk körü modunda aynı renkler saklanacak,  ama bu renklerin üzerine kullanıcının durumunu temsil eden şekiller eklenecek. Bu şekilde renkleri anlayamayan birisi, üstündeki sembolden kullanıcının durumunu öğrenebilecek.

Tüm kullanıcılar yeni renk körü modunu kullanıcı ayarlarında “görünüm” başlığı altında değiştirebilir. Discord Destek Grubunda renk körü modunu tanıtan paylaşım, bunun “Discord’u herkes için ulaşılabilir yapmak” yolunda bir adım olduğunu ve ayrıca “Discord’a getirilecek harika özelliklerin başlangıcı” olduğunu belirtmiştir.

Discord, kendini geliştirmek yolunda “Discord Dream Land” isimli bir forum sayfasını başlatmıştır. Bu forumda discord kullanıcıları platformun geliştirilmesi için tavsiyeler sunabilirler.  Kaynak Link ile bu forum sayfasına gidebilirsiniz.

18
like
4
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
7 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
7 Yorum yazarları
Koray CömertmustafayellowredTriskacocudemir.demirgil Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Fatih
Yazar

Güzel bir özellik olmuş beğendim.

mustafa
Üye

Güzel bir çalışma olmuş.

yellowred
Yazar

güzel düşünülmüş.

Triskacocu
Yazar

Kullanmıyor um ama emeğinize sağlık

demir.demirgil
Üye

Trafik lambalarını nasıl öğreniyorlar acaba ,en üstteki yanıyorsa dur, alttaki yanıyorsa geç diye mi ?