Merhaba popzingo sakinleri bu gün farklı bir seri ile karşınızdayım bu serimde izlemekte olduğum dizileri analiz edeceğim. Umarım beğenirsiniz.

Bu seride ilk durağım “Çukur” olacak.

İlk sezonu 2017 yılında yayınlanan dizinin bu yıl 2. sezonu yayınlanmakta. Öncelikle ilk sezondan bir özet geçeyim. Ama özet geçmeden önce bir oyuncuları tanıyalım.

Yamaç Koçavalı(İdris Koçavalının En Küçük Oğlu) çukurun yeni lideri.

Sena Koçavalı( Yamacın Eşi)

Vartolu(İdrisin Gayrimeşru Oğlu)

İdris Koçavalı(Çukurun eski lideri)

1. Sezon Özeti;

Dizinin ilk sezonu Vartolu ile Yamaç’ın aralarındaki çekişme ile geçti. Vartolu annesinin intikamını almak için Çukur’u ele geçirmek isterken yamaç ise bunun olmaması için bir sezon boyunca debelendi durdu. Vartolu çukuru ele geçirmek için önce İdris’in büyük oğlu Kahraman’ı öldürttü. Zaten dizideki ilk olaylar silsilesi böyle başladı. Kahraman’ın ölümüne dayanamayan İdris kalp krizi geçirdi bunun üzerine Yamaç Çukur’a geldi ve Çulur’a sahip çıktı. Vartolu ile Yamaçın ilk sezon galibi vartolu ve İdris’in diğer oğlu Selim oldu. Selim ilk günden beri Yamaç’ın yanın da gibi dursa da hep arkadan vartolu ile iş birliği yapan bir hain. Vartolu ve Selim çevirdikleri oyun ile İdris ve ahalisini mahalleden çıkartmayı başardı. İdris Koçavalı Çukur’u korumak için mahalleden ayrılmayı kabul etti. Ama bundan ne Vartolu memnun oldu ne de Selim. Dizinin sezon finalinde vartolu sevgilisi saadet (İdrisin elinde büyüyen ve kızı gibi sevdiği)(vartolunun çocukluk aşkı) ile Tokat(Erbaa)ya yerleşir. Selim ise bileklerini keserek intihar etti. Dizinin ilk sezon finaline katliam havası verildi. Koçavılaların başına musallat olan çete(2.sezonda ortaya çıkacak) Önce Kahramanın kızı ile Çukur’dan idrisin adamı Celasun’un diüğününde aileyi tarıyor. Saadeti kaçırıyor. İdris ve 2 yakın dostu paşa ve emmiyi bir yerde kıstırıp kurşun yağmuruna tutuyor.  Dizinin ilk sezon finalini izleseniz kimse kalmadı sanırsınız öyle bir havası var.

2. Sezon;

Dizinin ilk sezonunun finalinde her ne kadar öldü olarak gösterilsede aslında sadece Paşa’nın öldüğü,  idrisin karısının ise sakat kaldığını gördük. İkinci sezona karakuzular çetesinin egemenliği ile başladı dizi. 

Karakuzu ailesi Çukur’u ele geçirmiş herkesi sindirmiş. Yamaç şarkıcılığa dönmüş,  idris ve emmi pazarda tezgah kurmuş pazarcılık yapıyor. Vartolu ise saadeti almak için önce karakuzulara uyuşturucu yapan birisi sonra ise Saadeti alamayınca sokaklarda bi-çare kalan bir adam olarak olarak ikinci sezon başladı. Diziye Necip Memilli Cumali Koçavalı(idrisin en büyük oğlu 1. Sezonda hapiste) rolüyle dahil oldu.

Dizide gelişen olaylardan sonra Yamaç yanına Cumali ve Vartoluyu alarak Çukur’u geri alma planları yapar. Bu sezon Yamaç ve Karakuzlar arasında geçecek bir çatışma ortamı sunuyor dizi bize.

Diziyi Pazartesi Günleri Prime Time saatinde Şhow TV ekranlarında izleyebilirsiniz.

19
like
11
love
2
haha
2
wow
2
sad
2
angry
37 Yorum konuları
5 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
37 Yorum yazarları
Zeliha BüyükbingölMusa Pakserhat ergünAleyna Orhanemre ekinciel Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Webbaron
Üye

Sıkıntı yoksa, sıkıntı var demektir

Asell
Yazar

Müthiş oyuncularıyla gerçekten kendini izletiyor. Ama şiddet, ölüm, silah ve çok fazla gürültü var. bütün bunlardan ziyade bunları yapan dosttur, kardeştir, kahramandır ve en iyisidir mesajı biraz endişe verici.

Cihanturunç
Üye

Diyecek fazla bişey yok heyecanla yeni bölümü bekliyoruz. Bir de akın koçovalı var o da bakalım kim olacak

YILMAZ TEKLAŞ
Üye

10 NUMARA DİZİ HERŞEY VAR İÇİN DE

İlkay Bozkuş
Yazar

Sevemedim bu diziyi.