Selamlar bugün battle royale hakında konuşacağım peki nedir bu battle royale; Çoğunlukla 100 kişi ile bir haritaya bir uçak ile ( ki uçak çok önemlidir zira havadan düşülmez ise battle royale olmaktan çıkar oyun ? ) atılan oyuncular hayatta kalmak için önce çevredeki silahları bulur daha sonra ise çatışma haline girerler. Oyunun ilerki dakikalarında ise harita küçülmeye başlar ve en sonunda sadece bir kişi hayatta kalır ve birinci olur oyunumuzun mantığı çok basit. 

H1Z1 bundan yaklaşık 2 yıl kadar önce karşımıza çıktı. Battle royale in ilk örneğiydi bu tarz bir oyun ilgimizi çekmiş, rekabetçi bir yapısı da vardı. Steamde 31 TL ye satılıyordu o zamanlar. H1Z1 çamur gibi görüntüsü ve bugdan geçilmese de çok sevmiştik bu oyunu! Saatlerimizi, günlerimizi vermiştik.  

Baktılar bu H1Z1 çok tuttu, çağımızın hastalığı rekabet tabii.. Ardından bir oyun daha geldi ismi Pubg. Görüntü daha güzel, oyun içi H1Z1 e göre daha zengin ama oyunun mantığı aynı.  ilk çıktığında aşırı bug lı bir oyunmuş ayrıca hataları her gün geçtikçe düzeltilmiş miş, muş çünkü oyun çok pahalı, almadım.. Bu oyunda 69 TL

Şimdiki oyunumuz ise çıkışı 2011 olsa da pubg’nin patlamasıyla kendine yeni bir mod ekliyor ve reklamları siteleri süslüyor. Oyunumuz fortnigt bu oyunumuzda ücretsiz. Diğer oyunlar gerçekçiliği ve grafiği yakalamaya çalışırken bu oyun aksine tam bir animasyon görsellere sahip twitch de asla 90k izlenmenin altına düşmeyen bir oyun ayrıca. 

H1z1 geçen aylarda ücretsiz hale geldi. Yapımcı şirket bu doğrultuda oyunu önceden alan kişilerin iade talebinde bulunabileceğini belirtse de steam kullanım koşullarına uymadığı için bu iadeyi yapmıyor. Fortnigt da ise durum şu  şekilde oyun çıktığında tamamen bugsuz iken şuan oyun bugdan geçilmiyor. Havada yok olan silahlar, crashlar, sebebinin ise oyun ücretsiz olsa da ticari amaçla yapılan skin satışları, biraz aşırıya kaçıyor. Neredeyse 3 günde bir oyun içi skin (kıyafet)  geliyor. Son olarak pubg rakipleri olmasına rağmen çıktığı günden beri (ki bir yıl kadar yada bir yılı aşkın bir süredir) şu ana kadar bir indirim görmedi peki siz bu oyunlardan hangisini en başarılı olarak görüyorsunuz? Hangisi oynamaya değer ? linke tıklayarak oylamaya katılabilirsiniz. Teşekkürler..

4
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
6 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
6 Yorum yazarları
yellowredElif korkmazRagıp ÇetinerOlupapatyaRustCohle Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
yellowred
Yazar

Fiyatını hakediyor bence pubg.

Elif korkmaz
Üye

Ben Pubg indirdim fakat oynayamadım

HadiOrdan
Üye

Bnede biraz böle hissediyorum.

Olupapatya
Yazar

Bende PUBG oynuyorum ama mobil versiyonunu indirdim. Sanırım para vermedende güzel oyun deneyimi yaşanıyor.

RustCohle
Üye

nedense rules of survival diyesim geldi, bildiğin hepsinin toplamından çakma bir mobil oyun yapmışlar 😀