Merhabalar efendim 😁 Bugün sizleri güzel bir yer olan Bled’i anlatacağım.

Bled, Slovenya’da bulunan gezi ve eğlence alanıdır. Oraya gitmek çok zor olsa da bu güzelliğe değerli olduğunu düşünüyorum.

Bled, çok fazla eğlence alanı, oteller ve lokantalar barındırıyor. Orada bulunanların çoğu balayı ya da özel günlerini kutlamak için gelen çiftlerle doludur. Bled, romantiklerin şehri olduğu için tek kalanların hor görüldüğü söyleniyor.

Bled Gölü ise buzullarla doğa olaylarının birleşmesi sonucunda Bled’den ayrılıp göl haline gelmiştir. Oraya gitmek için bir çok küçük tekne çalışmakta. Ayrıca o gölde kano ile dolaşanlar da çok fazladır.

Bled gölünün üzerinde bulunan adada kilise bulunmakta. Oraya gidenlerin söylediğine göre orada eskiden tanrıça Ziva’nın tapınağı bulunuyormuş. Sonradan hristiyanlar ile paganizme inananlarla hristiyanlar arasında savaş çıkmış. Bu savaş sırasında tapınak kaybolmuş ve hristiyanlar oraya bir kilise yapmışlardır.

Paganizm : Bir din olmakla beraber bu din şeytani ve kötü olarak bilinir. Onlara göre dünyanın bozulmaması gerekir. Ayrıca kişiler kendilerine ya da başkalarına zarar veremezler.

11
like
3
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
18 Yorum konuları
2 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
17 Yorum yazarları
Melisa AvciNasibe AvcıGülsüm ApişMurat Siyliİlkay Bozkuş Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
sila
Yazar

Gerçekten eşsiz bir mekan. Yalnız Paganizm bir din değil dinler sistemidir. Altında pek çok din mevcuttur. Örneğin Vika; doğa tabanlı bir pagan dinidir. Hristiyanlığın yayılımı sürecinde -Hristiyanlığın dışındaki tüm dinlere yapıldığı gibi- kötü ve şeytani olarak tanıtılmıştır.

Sude Erdağı
Üye

Keşke biraz daha fotoğraf olsaydı gerçekten de. Harika bi yermiş🤭

dalc
Yazar

Çok güzel bir yere benziyor keşke bir kaç fotoğraf daha paylaşsaydın

mustafa
Üye

Evet güzel bir yermiş ama ben bu tip yerleri pek sevmiyorum.

Sinan
Yönetici

Görüntüsü güzel bir yer ama romantiklerin yeriyse şayet orası baya pahalıdır :DD