Son yıllarda hem ülkemizde hem de Dünya’nın bir çok ülkesinde sayıları hiçte azımsanmayacak oranda insanların inandığı bir teori ortaya atıldı . Birçok insanın bilimsel gelişmeler ve Uzaydan çekilmiş onlarca video ve fotoğraflara rağmen inandıkları teorinin ismi “Düz Dünya Teorisi” dir.

Bu teoriye inananlara göre özellikle ABD ve NASA tüm insanlığı  Dünyanın yuvarlak olduğu yalanıyla kandırmaktadır .    

İnsanların bilimsel gerçekliklere rağmen bu teoriye inanmalarının nedenlerinden ziyade , bu teoriye inananların bilimle oldukça ilgili ve iyi eğitim görmüş olmaları grubun önemli özelliği olarak ön plana çıkmaktadır. İnsanların bu teoriye inanmalarının nedenleri arasında , Politik , Dinsel ve Kişisel inançları gelmektedir.                                              Flat Earth Society adlı bu gruba göre , Dünya düz bir tepsi görünümündedir. Dünyanın etrafı Antarktika ile çevrili olup , buzulların yüksekliği nedeniyle , insanların bu yüksekliğe ulaşamadıklarını bundan dolayıdır ki Uzay boşluğuna düşmediklerini belirtmektedirler.                                   

Uluslararası Düz Dünya Konferansı , ABD’nin Kuzey Carolina eyaletinde gerçekleştirilmiş olup katılımcılar  250 dolar katılım ücreti ödemişlerdir. Antarktika kıtasının 45 metre civarındaki yüksek buzullar ile çevrili olduğu tezi bu konferansta ileri sürülmüştür.

Bilimin kendilerini kandıramayacağını ,Uzay daki bütün yıldızlar , göktaşları ve gezegenlerin , Dünyanın etrafında yer aldığını ifade etmektedirler. Dünyanın , Güneşin etrafında dönmediğini tam tersine Güneşin , Dünyanın çevresinde yer alıp döndüğünü söylemektedirler .

8
like
2
love
2
haha
2
wow
0
sad
1
angry
16 Yorum konuları
5 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
14 Yorum yazarları
EMRULLAH ACABEYErcanHalilCanyellowredMurat Siyli Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
okan88
Yazar

Insanlar ne yapacaklarını şaşırdılar artık. Özellikle bazı kesimin buna ciddi bir şekilde inanmalari bence çok trajik bir durum.

Çalı Kuşu
Yazar

Teoriler çerçevesinde söylemlere dikkat etmekten ziyade böyle bir soru üzerinde neden kafa yorduğumuzu merak ediyorum en çok.Bu durum, kanıtlanma, kabullenme çabası ya da popüler olma mücadelesi mi acaba ? Kim nasıl daha mutlu hissediyorsa kendini öyle kabul edebilir efendim hiç mi hiç mahsûru yok benim için. Yeter ki huzurlu olsun insânlar; zîrâ dünyâ insânlar için ve onların huzuru her şeyin ötesinde.

Reha Karakaya
Yazar

Yuvarlak yuvarlak. : )
Eskiden boğanın boynuzları üzerindeymiş falan filan kulaklarda dolanmış.

turuncumavi
Üye

Biz yuvarlak biliyoruz Nokta

İlkay Bozkuş
Yazar

Düz dünyaya inanların aklına şaşıyorum, şimdi de simit dünya çıktı hey allahım:)