E3 2018 oyun fuarı 12-14 Haziran tarihleri arasında Los Angelas’ta gerçekleştirildi. Peki nedir bu E3? Her yıl haziran ayında Amerkia’nın Los Angelas eyaletinde düzenlenen bir oyun fuarıdır. Ubisoft, Microsoft, Sony, Playstation vs gibi bildiğiniz bilmediğiniz birçok oyun firması bu fuara gelerek kendi oyunlarını tanıtmaktadırlar.

Biz de beklediğimiz ve beğendiğimiz 5 oyunu ele aldık ve inceledik, keyifli okumalar. 🙂

Skull & Bones

2017 senesinde E3 2017 Ubisoft konferansında gösterilmiş bir açık dünya korsancılık oyunudur. Ubisoft’un Singapur ekibi yapmaktadır. Hikaye ve online tabanlı mücadeleleri gösterilmiştir.  Skull & Bones’da her oyuncu kendi gemisini inşa edebilecek, geliştirecek ve ister tek başına isterse de grup halinde denizlerde hâkimiyet kurmaya çalışacaktır.

Trailer:

The Last of Us Part II

Sony firmasının hazırlamakta olduğu oyun inanılmaz. Oynanış, grafik ve hissiyat olarak gerçek olmayacak kadar güzel olduğu gelen yorumlar arasında. Oyunun başkarakteri Ellie, sürekli bir adalet anlayışı içerisinde hareket ediyor. Tanıtılan gameplayda aşk, tutku, mücadele ve hırs duyguları ön planda.  Fragmanın başında Ellie güzel bir müzik eşliğinde dans eden insanları izliyor, daha sonra kız arkadaşıyla dans ediyor ve öpüşüyor. Oynanış kısmından sonra tekrar aynı ana dönen Ellie’nin yüzündeki aptal gülümseme görülmeye değer. Oyunun çıkış tarihi belli değil ama bu tarihin iple çekilmekte olduğu kesin.

Trailer:

Shadow of The Tomb Raider

Geliştirmeler, ormanla bir olma, vahşi doğayla uyum ile Lara Croft’un arşa ulaşması durumu söz konusu olan oyunda, Lara’nın hangi maceraları da yaşayacağı büyük merak uyandırmıştır. Lara Croft dünyayı Maya kıyametinden kurtarmaya çalışacaktır. Uçsuz bucaksız ormanlara düşen yolumuz yok olduğuna inanılan bir ırk ile kesişecektir; Mayalar. Döneme damgasını vuran Mayalar dünyanın sonunu getirmeye çalışırken biz de Lara Croft olarak onları durdurmaya çalışacağız. Fakat bunun için 14 Eylül’e kadar beklememiz gerekiyor, takipte kalın.

Trailer:

Resident Evil 2 Remake

İlk Playstation konsolu için yapılmış olan Resident Evil 2 gelişen teknolojik gelişmeler ışığında tekrar karşımızda.  Raccon City’de zombilerle tekrar baş başa kaldığımız oyunda Leon Kennedy ve Claire Redfield’ın maceralarına ortak olacağız. 25 Ocak 2019’da çıkacağı belirtilmiştir.

Trailer:

Ghost of Thushima  

Açık dünya bir samuray oyunudur. inFamous’un yapımcıları Sucker Punch tarafından geliştirilmiştir. Bir hayli ilgi çekici olan uzak doğu dünyasını bizlere sunmaktadır.  Oynanış videosundan, dövüş teknikleri hakkında bilgi sahibi olmamız sağlanmıştır. Oyunun çıkış tarihi henüz belli değildir.

Trailer:

15
like
3
love
1
haha
1
wow
0
sad
0
angry
12 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
11 Yorum yazarları
Murat SiyliVedat YılmazyellowredMaydoganmustafa Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Can karhan
Yazar

GoT cidden efsane görsellere sahip.

Özgür
Üye

Teşekkür ederiz benim aradığım bi forumdu

Aycan
Yazar

The Last Of Us II ve Shadow Of The Tomb Raider kesinlikle en çok beklediklerimden 🙂 Bomba gibi oyunlar gelecek desenize 🙂

Denizcan
Yazar

Ghost Of Tsushima’nın tanıtımındaki flütle çıkan adam ve duş alırken garipçe gülümseyen Norman Reedus benim için E3’nin zirveleriydi.

Şaka bir yana Death Stranding de ilginç olacak diye düşünüyorum 🙂

Murat Siyli
Yazar

PlayStation tarzı oyunlar daha revaçta