Elon Musk 2016 yılında şirketlerine bir yenisini daha ekleyerek Boring Company’i kurmuştu. Bu şirket tünellerden oluşan büyük bir ulaşım ağı yaratma fikri ile yola çıkmış ve ilk denemesini 2017 yılının sonunda Los Angeles’ta gerçekleştirmişti. 

Elon Musk attığı bir tweetle oydukları kayalardan ve topraktan elde edilen atıkları inşaat sektöründe kullanmayı planladıklarını söyledi. Atıkları lego biçiminde birbirine eklenen tuğlalar haline getirip ilerde ev ve diğer yapıları inşa etmek için kullanabileceklerini belirtti. İnşa etmenin ne kadar süreceği sorularına bir örnek vererek “İki insan küçük bir evin dış duvarını bir günde örebilir.” dedi. 

Tuğlaların fiyatları konusunda henüz bir bilgi olmasa da ilk takımın Mayıs ayı civarında piyasada olacağı ve üzerinde Antik Mısır ile ilgili Sfenks, Horus’un Tapınağı vb. motiflerin bulunacağı belirtildi.

0
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
6 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
6 Yorum yazarları
SinanmustafasonerhayrunnisadenizogluRad Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Sinan
Yazar

Bu adamyapar, yarın öbür gün Mars’ı alır gözünü Venüs’e diker, demedi demeyin :DD

mustafa

Bir bu iş kaldıydı.El atmadıkları her işe el atında hiç bir sektörün hatırı kalmasın oldu olacak.Nedir bu hırs ya böyle kontrolsüz büyümek iyi değildir tez zamanda batman elden bile olmaz

soner

bu adam gözüne kestirdiği
herşeyi yapabilir bence

Çalı Kuşu
Yazar

Bir yerlerde halen çalışan insanlar var

Rad
Üye

Elektrikli ev mi yapacakmış ne yapacakmış