Bu yazıyı yazarken mutsuzluktan daha çok sinirle doluyum. Çünkü bu  konu fazlasıyla hassas olduğum bir konu.

Size açık bir şekilde anlatayım küçükken yaşadıklarımı. Ben daha yeni doğduğum zamanlar hastanedeki hemşirelerin sorumsuzluğu yüzünden bir kaza geçirdim. Ondan sonra göz kapağı ameliyatı oldum ve hayatım boyunca hep göz kapağım küçüktü. Çocukluğumda sırf bu yüzden binlerce kez dışlandım. Binlerce kez alay edildim. Daha küçüktüm ve benim yaptığım sadece ağlamaktı. Ama ben sırf buna rağmen sevdim çocukluğumu. Sonra çocukluğumda ikinci darbeyi yaşadım. Ablamla şakalaşmamız sonucu duvara sert bir şekilde çarptım ve ağzımdaki tavşan dişlerimden birisi köküyle düştü. Doktorlar bana o küçük yaşımda müdahale yapamadığı için 18′ ime kadar beklettiler. Yani 18′ ime kadar ön dişim yoktu. Bu durumdan da alay edildim. Bu durumdan da çok ağladım ama çocukluğumdan asla pişman olmadım.

Çocukluğumdan beri bana güzel olduğumu söyleyen bir çok yakınım vardı. Fotoğraflarla bunu tamamiyle anladım. Çünkü bir çok tanımadığım insan bile bana güzel olduğumu söylüyordu. Ama yüzyüze geldiğim bazı  insanlar bu can sıkıcı konuları açıyordu. O zaman ben güzel olmadığımı düşünüyordum. Sonra karşıma benden daha kötü durumda olan insanları görüyordum. Utanıyordum.

Bir kaç kendini bilmez insanların ettiği laf sizi üzmemeli. Her ne konuda olursa olsun. Onlar anca insan aşağılamasını bilir ama kendilerine zerre bakmazlar.Bu yüzden bu insanlar için gözyaşlarınızı harcayıp helak olmayın.

Şu an hiçbir derdi tasası olmayan insanlar bile küçücük bir şeyi kendine dert yapıyor. Sağlıklısınız. Küçücük bir kusur halledilir. Bu küçücük şeyler için hayata küsmemelisiniz. Çok mu kilolusunuz. Bunu spor yaparak halledebilirsiniz. Çok mu zayıfsınız. Bu da halledilir. Yüzünüzde ki sivilceye kadar her şeyi dert yapıyorsunuz.

Yapmayın ama ! Sağlıklısınız. 

Bir kolu olmayan insanın ne kadar resim yapmak istediğini, bir bacağı olmayan insanın ne kadar koşmak istediğini asla anlayamam. Sizlerin bu kadar ağır şeylerde mutlu olmanız öğretti bana aslında her şeyi. Siz aslında o kadar güzelsiniz ki. Bu güzellik anlatılamaz bence.

Göz kapağı düşüklüğü, ön diş eksikliği de kötü şeyler. Ama zor değil. Bu yüzden sonuna kadar mutluyum. Sonuna kadar inadına gülümsüyorum.

15
like
1
love
0
haha
0
wow
1
sad
0
angry
10 Yorum konuları
1 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
11 Yorum yazarları
Sinan ParlakKasim ekimVedat YılmazReha KarakayaMurat tekneci Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Çalı Kuşu
Yazar

Kendi hayat tecrübenizden hareketle yazmış olmanız sizi daha samimi ve de daha içten kılıyor. Dışarıdan değil de bizzat yaşayanlardan böyle pozitif bakış açısı sergilediklerini görmek gerçekten umut vâ’ d edici. Mutluluk için mutsuzluğu bilmek gerekir. Sıkıntılar gelip geçicidir,kalıcı değil. Yeter ki zamana sabır ekebilme kabiliyetimizi keşfedebilelim. Emeğinize sağlık.

mustafa
Üye

Bu tip yazılar insanlarda bir farkıntalık yaratıyor.

Muhammet Yiğit
Yazar

Çok Güzel Bir Yazı Olmuş Eline Sağlık

Sinan Parlak
Üye

Küçümseyen ve onları önemsemeyenler çok fazla.
iyi bir bölümden mezun olsalar dahi iş imkanları yok denilecek kadar az. Onlara yardımcı olmalı ve kendine olan güvenlerini tekrardan sağlamalı daha çok topluma kazandırmalıyız.

Kasim ekim
Üye

Bu tip yazilar daha etkileyici oluyo