Facebook kullanıcılarının profil resimlerine süreli veya süresiz olarak eklediği, profil resmi çerçevelerini geliştirilerek artık her kullanıcının profil çerçevesi oluşturabilmesine imkan tanıdı.

Bugün tasarım işiyle uğraşan kişilerin kendi facebook çerçeve tasarımlarını paylaşarak diğer kullanıcıların hizmetine sunmasını ve bu yöntemle bir bakıma kendi isimlerini duyurmalarına imkan sağlayacak bir yöntemi, facebook profil çerçevesi oluşturmayı anlatacağım.

Facebook çerçeve tasarımı nasıl yapılır?

Öncelikle buraya tıklayarak “facebook camera effects” anasayfasında oturum açıyoruz.  Sağ üstte bulunan “çerçeve oluştur” linkine tıkladığınızda sizlere kullanım koşulları benzeri bir bilgilendirme gösterilecek.  Buradan “kullanmaya başla” linkine tıklayarak, kendinize ait tasarımları yükleyip gerekli düzenleme ve ayarlamaları yapacağınız alana geçeceksiniz. Dikkat etmeniz gereken başlıca iki konu var.

  1. Tasarımını yaptığınız profil çerçevesinde arkaplan transparan olarak ayarlanmalıdır.
  2. Tasarladığınız çerçeveleri 2000 px genişlik ve 2000 px yükseklik şeklindeki bir şablonda ve mümkünse 300 dpi görüntü kalitesiyle yüklemelisiniz.

Söz konusu sayfadan tasarladığınız profil çerçevesine bir isim belirliyorsunuz. Belirlediğiniz ismin kişilerin arayabileceği ve ayırt edici özelliği olan bir isim olması sizin tasarımınızın diğer tasarımlardan daha fazla kullanılmasına sebep olacaktır. Ayrıca tasarımınızın etiket alanına 10 farklı etiket girebiliyorsunuz. Bu sayede kullanıcılar bu etiketlere yakın aramalar yaptığında sizin tasarladığınız profil çerçevesine daha kolay erişebiliyorlar.

Tüm ayarlamalarınız yaptıktan sonra, ileri > ileri > şeklideki butonlarla tasarımınızı yüklemeyi bitiriyorsunuz. Çoğunlukla bir kaç dakika içerisinde profil çerçevenize facebook yönetimi tarafından onay geliyor. Ve insanlar hem profil resimlerinde hem de facebook hikaye ve canlı yayın alanlarında sizin çerçevenizi kullanmaya başlayabiliyorlar. Facebook çerçevenizin her kullanımında size de bildirim de bulunmayı ihmal etmiyor.

     Dilediğiniz bir zaman diliminde https://www.facebook.com/fbcameraeffects/home/ adresine giderek çerçevelerinizi kaç kişinin kullandığını da takip edebiliyorsunuz.

Nasıl profil çerçeveleri yapmalıyım?

Tasarladığınız profil resmi çerçevelerini sizin gibi normal facebook kullanıcılarının kullanmasını arzuladığımızı unutmayalım. Bu bakımdan tasarımlarınızın yaratıcı ve özgün olmasına dikkat edin. 

Ayrıca futbol takımları, siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları, belirli gün ve haftalar gibi yaklaşan etkinlikler ile alakalı tasarımların daha çok ilgi çekerek daha çok kişi tarafından kullanıldığını unutmayınız.

Neden facebook profil resmi çerçevesi tasarlamalıyım?

Facebook, milyonlarca kullanıcıya hitap eden ve dünyanın en çok kullanılan sosyal medya sitelerinden biri olduğu için doğal olarak insanların kendi tanıtımlarını yapmalarına olanak sağlamaktadır. Tasarladığınız çerçeveler her kullanıldığında, kullanan kişilerin arkadaşlarının …. isimli arkadaşınız profil resmini değiştirdi şeklinde yapılan otomatik bir paylaşım olduğunu hepimiz biliyoruz. İşte söz konusu kişi sizin hazırladığınız bir çerçeve kullanmaya başladıysa, O’nun arkadaşlarına yeni profil resmi gösterilirken “Sen de inter deha’nın hazırladığı profil çerçevesini kullan” gibi bir de yazı yazılıyor. Bu sayede siz tasarımcılar da her geçen gün ismi daha çok bilinen bir tasarımcıya dönüşüyorsunuz. Ayrıca bu çerçeveleri kullanan kişiler bir süre sonra kendilerine özel çerçeve tasarımı dahi isteyebiliyorlar. Eğer tasarım işiyle uğraşıyorsanız “facebook profil resmi çerçevesi oluşturma” işlemini mutlaka denemelisiniz.

İnter Deha, 07-04-2018/Ankara

5
like
4
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
7 Yorum konuları
6 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
7 Yorum yazarları
interdehaNasibe AvcıMurat SiyliBir Başak KadınıÇalı Kuşu Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Senem
Üye

Güzel bir anlatım olmuş teşekkürler.

Nasibe Avcı
Üye

Emek vermişsiniz teşekkürler

Murat Siyli
Yazar

Bakalım deneyelim olacak mi

Bir Başak Kadını
Üye

Samimi, akıllıca bir anlatım olmuş, en kısa zamanda deneyeceğim, teşekkürler.

Çalı Kuşu
Yazar

Akıcı ve anlaşılır bir üslupla anlatılmış güncel bir bilgi konusu.Emeğine sağlık.