Facebook’ta çok fazla zaman geçiren birini tanıyor musunuz? Yeni bir bildirim aldıklarında telefonlarını tamamıyla kontrol ederler ya da her şeyi gördükten sonra bile haber akışında çok fazla zaman harcarlar. Böyle birini tanımıyor olsanız bile, böyle çok fazla insan var.

 Sosyal ağın; kullanıcılarının platformda geçirdikleri zamanlarını daha iyi yönetmelerine yardımcı olmak için bir çözüm üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Jane Manchun Wong geçenlerde Facebook’un yaklaşan zaman yönetimi programı hakkında Twitter’da bir bağlantı yayınladı. Wong tarafından yayınlanan ekran görüntülerine dayanarak, Facebook’un kullanıcılara sitede ne kadar zaman harcadıklarını göstereceği, aynı zamanda zamanlayıcılarla sosyal medyada gezintiyi daha iyi yönetmeleri için yardımcı olacağı görülebiliyor.

Facebook, yeni özelliklerinin ayrıntılarını paylaşma konusunda isteksiz olsa da, Tech Crunch ile konuşan bir şirket sözcüsü, bu özellikleri doğruladı. Temsilci, “Facebook’ta insanların zaman yönetimini sağlayabilmeleri için yeni yollar üzerinde çalışıyoruz.” dedi. Mark Zuckerberg de 2018 hedeflerinde odaklanılan en geniş alanlardan birinin Facebook’ta geçirilen zamanın verimliliği üzerine olduğunu belirtmişti.

Yaklaşan zaman yönetimi özellikleri, Zuckerberg’in Facebook’u kullanıcılarına daha anlamlı hale getirme hedefleriyle uyumlu görünmektedir. Gelişmeleri takip ediyor olacağız.

Görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın. Mutlu günler 🙂

6
like
2
love
1
haha
0
wow
0
sad
0
angry
7 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
7 Yorum yazarları
ahmet çetinyellowredTriskacocuHadiOrdanmustafa Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
ahmet çetin
Üye

bakalım ne olacak

yellowred
Yazar

kendi fayda sağlamayacağı hiç bir uygulama yapmaz facebook.

Triskacocu
Yazar

Facebook ne yaparsa yapsın popülerliği bitti

HadiOrdan
Üye

etkileyici bir yazı olmuş kardeşim.

mustafa
Üye

En güzel etkili zaman aslında bunların hiç birini kullanmamak ama alışkanlık oldu bir kere artık.