Mark Zuckerberg, Facebook’un kullanıcıların telefonları aracılığıyla bir ‘komplo teorisi’ olarak gizlice ses kaydettiğine dair söylentiler anlattı.

Milyarder, bugünkü Kongre oturumunda konuşuyordu ve Rus seçimden teknoloji bağımlılığına kadar uzanan konularla ilgili bir panel tarafından ızgaraya alınmıştı.

Senatör Gary Peters, Facebook’un akıllı telefon mikrofonları üzerinden sesli arama yapıp yapmadığını veya kullanıcıların arama yapıp yapmadığını öğrenmek istediğinde, Zuckerberg’e arkadaşlarının telefonda konuştukları ürünlerin reklamlarını görmek için sık sık uğraştığını söylediler. 

Ancak Facebook kurucusu bu soruya verdiği cevapta açıktı.

“Senatör, açıklığa kavuşturayım” dedi. Konuştuğunuz şey, mikrofonları dinlediğimizi ve reklamları hedeflemek için ses kaydettiğimizi söyleyen bir komplo teorisi.

‘Bunu yapmayız.’ Zuckerberg, ‘tamamlayıcı’ olmak için, bir video çekerken Facebook’un ses kaydettiğini söyledi – bu da tam anlamıyla geliyor – ancak ses yakalamadı ya da gizli gözetleme gerçekleştirmedi.

Milyarder, gizlilik ve veri korumasına yönelik bir araştırmanın bir parçası olarak tanıklık ediyor, ancak sorgulama, teknoloji bağımlılığından siyasi önyargılığa ve Rus seçiminin karışmasına kadar her şeye dokundu.

Duruşma başladığında, Florida Senatörü Bill Nelson şunları söyledi: “Eğer birlikte harekete geçmezseniz, artık hiçbirimiz mahremiyete sahip olmayacak.”

1
like
0
love
0
haha
1
wow
0
sad
0
angry
5 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
5 Yorum yazarları
Korhan Ceyhanhilalelifsonersukran18 Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Korhan Ceyhan
Üye

Tek Facebook değil artık her şeyimiz ortada

hilal
Üye

Ben kesinlikle böyle bir şey olduğuna inanıyorum. Artık mahremiyet denilen bir şey kalmadı… Facebook’un gizlilik ilkesi kuralını ihlal ettiğini düşünüyorum.

elif
Üye

buna big data deniyor günümüzde bunu tüm firmalar uyguluyor karşımıza çıkan reklamlar tesadüfmü sanıyorsunuz

soner

gizlimiz saklımız kalmayacak yakında

sukran18
Üye

Aman telefonları dinleyen dinleyene