Fantastik Canavarlar film serisinin ilki J. K. Rowling’in kitabı, “Fantastik Canavarlar Nelerdir ve Nerede Bulunurlar” dan uyarlanmıştı. İzleyicileri 1900’lü yılların başında büyücülük dünyasına götüren ve Newt Scamander (Eddie Redmayne) ile tanıştıran film, Harry Potter serisinden gelen eskilerin yanında yeni fanlar da yarattı.

Dünyayı gezip büyülü yaratıklar toplamayı tutku haline getirmiş olan genç İngiliz büyücü, onları taşıdığı pek de güvenli olmayan bavuluyla New York’a geldiğinde bir çoğunu elinden kaçırması hiç de şaşırtıcı olmamıştı. Onu tutuklamaya kalkan büyü polisi Porpentina Goldstein (Katherine Waterston) ve tek dileği fırın açmak olan sıradan bir muggle, Jacob Kowalski (Dan Fogler) ile yolları kesiştiği andan itibaren gitgide hızlanan bir tempo içinde sona doğru ilerleyen film, izleyicilere kimi zaman duygusal kimi zaman heyecanlı bir görsel şölen vadediyordu.

Kasım 2018‘de vizyona girmesi beklenen devam filmi Fantastik Canavarlar 2 – Grindelwald’ın Suçları’nın yayınlanan fragmanı sabırsızlanan büyü severleri heyecanlandırdı. Bu filmde, ilkinin sonunda kısaca görünmüş olan ünlü oyuncu Johnny Depp‘in canlandırdığı Grindelwald’dan başka, Dumbledore rolünde Jude Law‘u da izleyeceğiz.

İkinci filminin konusuna kısaca bir göz atacak olursak; Grindelwald, hapisten kaçtıktan sonra Muggle’lar (büyücülük dışı sıradan insanlar) ve Bulanıklara (ailesi büyücü olmayan büyücü ya da cadılar) karşı safkan büyücüler ve cadılardan oluşan bir ordu toplar.

Bu filmde Newt, artık sadece büyülü yaratıklarıyla basit hayatı olan bir koleksiyoncu değil,  korkularını yenebilmek için genç Dumbledore’un da yardımıyla sınırlarını zorlayan, dünyayı kurtarabilecek yegane kişidir. Sadakat, dostluk ve sevgi konularında kendisini sorgulamasına neden olacak olaylar yaşarken ilk filmden tanıdığımız Porpentina ve Jacob’dan da yardım alarak genç Dumbledore ile birlikte Grindelwald’a ve ordusuna karşı savaşa girer.

Görünen o ki benzeri görülmemiş büyüler eşliğinde yaşanacak bu savaşı bir kaç ay daha heyecanla bekleyeceğiz.

Aşağıda filmin fragman linkini bulabilirsiniz.

11
like
7
love
0
haha
2
wow
0
sad
0
angry
14 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
13 Yorum yazarları
mustafaErdi metinMusa Pakyellowredcan aydın Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
bilge
Yazar

🙂 heyecanla bekliyorum

Ayse Teyze
Yönetici

Bizdede acaba böyle filmler olacakmi.

sila
Yazar

Harry Potter’ın ardından bu seri çok iyi olmuştu. İlk filmini de beğenerek izledim güzel bir giriş filmiydi. Büyülü dünyanın farklı yönlerine tanıklık etmiştik, Harry Potter’a küçük göndermeler vardı… Şimdi daha derinlere inme fırsatı bulacağız. Bir de Jonny Depp çok yakışıyor bence. Büyük bir merakla bekliyorum vizyona girmesini 🙂

okan88
Yazar

Johnny Depp ismini duymak bile heyecan verici. Güzel bir ön bilgi hazırlamışsınız emeğinize sağlık.

Denizhan
Üye

Film çok güzel gözüküyor. Heyecanla bekliyorum