Düşüncelerinizi, hayallerinizi, kendinizi önemseyin. O ne der, şu ne der, bunu yaparsam insanlar nasıl düşünür?.. Bunlardan size ne, sizden onlara ne? Örneğin şık bir elbisenizin altına spor ayakkabı mı giymek istiyorsunuz? Giyin efendim. İnsanların, “aa bu elbisenin altına bu goyolor mo yhaa” laflarını dinlemeyin. Önemsemeyin. Sosyal medya da bir fotoğraf paylaşmak istiyorsunuz ama diğer paylaşımlara göre biraz tuhaf mı? Canınız istiyorsa, SİZ istiyorsanız paylaşın. Çocukluğunuzdan beri hayalini kurduğunuz mesleğe, “ay o işi mi yapacaksın hiç güzel değil” vb. şeyler mi diyorlar? Desinler efendim. İnsanların ağzı torba değil ki büzesiniz. İnsanlar konuşurlar, düşüncelerini söylerler, bazen bunu sizin nasıl hissedeceğinizi düşünmeden söylerler, sizin iyiliğinizi istedikleri için söylerler… Bu maalesef ki sürekli böyledir. Zaten şu kocaman dünyada, bir elimizin beş parmağı bile birbirinden farklıyken, binlerce insanın aynı şeyi düşünmesini beklemek, saçmalık olmaz mı?

Yani efendim demek istediğim şu ki, bir salisesini bile geri getiremediğimiz, bir kez geldiğimiz ve bir daha gelemeyeceğimiz şu hayatta, siz nasıl seviyorsanız, siz nasıl rahat ediyorsanız, siz nasıl istiyorsanız öyle davranın, öyle yapın. Kendinizi dinleyin. Başkalarını değil. Çünkü bu, zorda kaldığınızda kendinizi yine kendinizin kurtaracağı hayatınız… Sizin hayatınız… Başkasının değil. 

#fng

7
like
2
love
0
haha
0
wow
1
sad
0
angry
11 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
11 Yorum yazarları
Gülsüm ApişEren YeniHalis çıldırMaydoganHüseyin keskin Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
busragullu
Yazar

Aynı fikirdeyim. Ellerine sağlık.

faradbaba3
Üye

helal olsun eline sağlık

Anestezist42
Üye

Önyargıyı yıkarak başlanabilir bu el alem ne der i çözerken

Maydogan
Üye

Acil olarak bu dusunceden kurtulmak lazim

Çalı Kuşu
Yazar

İnsan olduğumuzu hatırlayarak birkaç cümle bırakmak istiyorum yüreğinizin sesi bu yazınıza müsaadenizle. Nasıl desem insan olan bir varlık olarak etkilenmemenin bile ne büyük bir etki yaratabileceğine inanan birinin, meseleye hiç de yazıldığı kadar kayıtsız kalabileceği bir sistemin olmadığı kanaatindeyim. Netice de insanız efendim.Bedenimiz kadar duygularımız duygularımız kadar aklımız var. Bazen bir bakış bile bizi yerin dibine sokarken;nasıl bu kadar pervasızca yaşamayı başarabileceğine inanmak beklenebilir. Tabi ki denilene göre hareket etme taraftarı değilim; ancak denilenin ”ahlaki bir değeri ve sunulması gerektiği gibi sunulduğu bir düzende denilene kulak verilmesi gerektiğine de inanan biriyim. Zira bazen istenilenler ”mutlak doğru”çerçevesinde yanlış olarak değerlendirilebilirler. Canımın… Oku »