Korkunun ne olduğunu biliyor musunuz? Neden korktuğunuzu? Veya aranızda hiçbir şeyden korkmadığını iddia eden var mı?

Yalan söyleme !

Korkuyorsun. Ve emin ol yıllar geçtikçe daha çok korkacaksın. Bahsettiğim korkular değişebilir tabi. Her insan farklı şeylerden korkar kimileri karanlıktan kimileri fareden kimileri ise inancına göre metafiziksel yaratıklardan (cinler, şeytanlar vs) korkar. Ama emin olun bu korkular sizin en küçük korkularınız.

Birde zihinsel korkular var;

Ölüm, belirsizlik, sevdiklerini kaybetme, yalnızlık korkuları..

Ve emin olun hiç bir fiziksel şeyde korkmasanız bile bu 4 şeyden tüm insanlık içgüdüsel olarak korkuyor. Sakın ben bunlardan korkmuyorum demeyin. Siz öyle zannediyorsunuz. Yaşama içgüdüsü sizi yaşamaya zorlar ve ölümü düşmanınız olarak görmenize neden olur. Belirsizlik korkusu ise düşünebilen her sağlıklı insanda mevcuttur bu korkuyu daha iyi anlamak için varlık ve hiçliğin nasıl kavramlar olduğunu araştırın. Sevdiklerini kaybetme korkusu ise koruma içgüdüsünden gelir ve bu korkuyu hemen hemen herkesin yaşadığını biliyorum. Ve bana göre korkuların en güçlüsü ise sonuncusu.

Yalnızlık.

Benim hastalığım. Kanser’in en büyük korkusu. Ve yalnızlık aynı zamanda en çok sevdiğim şey. Etrafımda onlarca insan çevremde bir sürü arkadaşım olmasına rağmen hissettiğim o karanlık yalnızlık. Çelişkili bir durum biliyorum. Doğada yalnızlık bütün kuralları bozar. Üreme bir çok canlı da çift halinde olur. İnsanlar için işin içerisine duygular da girince bir yalnızlık bir çok psikolojik hastalığın tetikçisidir. Ve  bir kere zihninize girdiğinde çıkarması çok zor olan bir korku.

Nefret edilesi bir korku bu bazen ise hayata bağlayan bir korku.Dünyanın daha hızlı dönmesini istiyorum. Çok hızlı! üzerindeki herkesi ve her şeyi üzerinden fırlatacak kadar hızlı! Beni bile!

9
like
3
love
0
haha
2
wow
0
sad
0
angry
18 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
18 Yorum yazarları
Kara penceKoray CömertMehmet ÇelikMuhammet YiğitGülsüm Apiş Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Şafak Özcan
Yazar

Belirli yalanlar belirli kişiler için bir lütuftur. Kimilerinin derdi her ne kadar kendilerine odaklı olsa dahi durumu bir paranoyadan ibaret şeklinde kendi yalanınla idare edebilirsin.

onur.tskn
Üye
onur.tskn

4 korkuya karşı asla galip gelinemez.

Mehmet Çelik
Üye

korkular başımızın belası

Muhammet Yiğit
Yazar

Korkmuyorum …

Gülsüm Apiş
Üye

Sevdiklerini kaybetme korkusu kaçılmaz..