Yalnızlığın güzel olduğunu hiçbir zaman düşünemedim, kabul de etmedim. Yalnızlığı övenlere her zaman sorunları varmış da onlardan kaçıyorlarmış gibi baktım. Çünkü insan doğası gereği yalnız olamazdı. Çift yaratılmıştık sonuçta, biz kimdik ki yalnız kalabilecektik. Hayatın keyfi birileriyle bir şeyler paylaştıkça çıkar diyordum. 

Komik bir olaya şahit olduğumuzda yanımızda kolunu dürtüp beraber kahkaha atacak bir insan olmadığı zaman o anın ne önemi kalırdı ki. Sofraya yalnız oturduğunda kime tuzu uzatsana diyebilirdin. Hayat tek başına sırtlanabileceğin bir yük değildi benim için. 

Paylaşmak önemliydi.

Mutluluğu, mutsuzluğu, sevinci, kederi, iyiyi, kötüyü…

Ama hesaba katmadığım bir şey varmış, yoruluyormuş insan. Kendi yüklerinden, başkasının yüklerinden, sevinçlerden, mutsuzluklardan…. Öyle bir hale geliyormuş ki başkasıyla iki kelam etmek istemiyormuş. Kafası o kadar çok insanla, o kadar çok anıyla doluyormuş ki boşaltamıyormuş. unutamamak insanlığın lanetiymiş.

Bazen gün batımını tek başına izlemen gerekiyormuş, o sevdiğin kırmızı gökyüzüne tek başına bakmalı, hayatı tek başına anlamalıymışsın.

Bazen yalnız kalmak gerekiyormuş, kendini bulmak için, belki daha iyi anılara daha iyi insanlara yer açabilmek için. Hazır olmak gerekiyormuş her şeye, herkese. Yıkıldığında kimseye ihtiyacın olmadan kalkabilmek için güçlenmek gerekiyormuş, kimsenin desteğini almadan güçlenmek gerekiyormuş hem de. 

İnsan dünyaya gelirken o yolu tek başına geçiyormuş, giderken de tek başına olacağı gibi, Yalnızlık Allah’a mahsusmuş ama insanoğlunun da kendini bulabilmesi için yalnızlığa ihtiyacı varmış

Yalnızlıktan korkmamak lazımmış.

Yalnızlıktan korkmayın.

7
like
3
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
9 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
9 Yorum yazarları
TriskacocuyellowredNurefBir Başak KadınıZekeriyya Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Çalı Kuşu
Yazar

Yalnızlık, en yalnız olmayı istediğimiz anlarda bile yalnız olmadığımızı bildiğimiz için güzeldir. Güneşi, ayı, yıldızı, bedeni, duyguları en mühim olanı da içi olan hiçbir insan yalnız kalamaz efendim. Yüreğinize sağlık.

Triskacocu
Yazar

Evet kesinlikle

yellowred
Yazar

Zamanla alışıyor insan yalnızlığa

Nuref
Üye

Yalnızlığı benimsediğinizde korkmanıza gerek kalmıyor. Yalnızlık sadece bir dönem vurup sarsıyor sizi. Sonrasında illa ki arkadaş olsun dost olsun bir eli tekrar tutuyorsunuz. Önemli olan yalnız kaldığınız o anları kendinize dar etmemek.

Bir Başak Kadını
Üye

Yalnızlık güzeldir aslında, insan yalnızca yalnızken, kendisi ileyken, kendisidir, doğaldır, özgürdür. Yalnızlık diğerleriyle paylaşmadığınız tek şeydir. İyidir. Aslında insan hep yalnızdır da bilmez, dünyada olmak ebedi yalnızlıktır. Yalnızlığı alışmak, onunla arkadaş olmak lazımdır. İnsanların neler yaptıklarını gördükçe yalnızlık hep revaçtadır.