Bugün tam zamanıydı. Olması gerekenler bir bir olmalıydı.Yapacaklarımı önceden planlayıp kendimden emin bir şekilde evden çıktım. Tramvay durağına doğru adımlarımı hızlandırdım. Bir yanım yaptığın şey doğru derken diğer yanim bir daha düşün Aysun diyordu. Canıma tak etmişti, dayanacak gücüm kalmamıştı artık. İçinde bulunduğum bu girdap beni her geçen gün daha derine sürüklüyordu.

Bu kalabalığın içerisinde nasıl yapacağımı bilmiyordum. Gördüğüm ilk boş banka oturdum. Çantamı kontrol etmeyi ihmal etmedim.Doğru zaman için insanların azalmasını bekliyordum. Ne yazık ki azalmıyordu, biri gidip diğeri geliyordu. Bu beklemenin sonu olmayacağını düşündüm. Artik gerisi zaman kaybıydı.Tam zamanıydı artık yapmalıydım.

Bu raddeye gelene kadar birçok psikolojik destek aldım. İnsanlardan uzaklaştım, kendimle baş başa kaldım ve bu süreçte yaşamayı hak etmediğime karar verdim. Ülkemizde her gün binlerce kadın öldürülüp tecavüze zorlanırken benim yaşamaya hakkım yoktu. Elimden hiçbir şey gelmiyordu ve bu artık dayanılmaz bir hal alıyordu. Artık bu işkenceyi sonlandırmak için çantamdan tabancayı çıkardım. Ve tabancayı sol göğsüme dayandım.Tüm gözler benim üzerime çevrildi. Bağrışmalar her yerden duyuluyordu. Belki birkaç gün önce bir kadının ölümüne sebep olan ya da evdeki karısına her gün şiddet uygulayan adamlar şimdi beni kendimi öldürmemden vazgeçirmeye çalışıyordu. Hepsinden iğreniyordum. Biri bana dokunmaya yelteniyordu ki silahı ona doğrultmamla benden uzaklaştı.

Tekrar silahı göğsüme dayayıp tetiğe bastım. Ruhum bedenimi serbest bırakmıştı artık başarmıştım. Kurtulmuştum artık bu lanet hayattan, insanların iğrenç bakışlarından, fısıldaşmalardan…

6
like
3
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
9 Yorum konuları
1 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
10 Yorum yazarları
silaEren YeniSamet Akbulutahmet batarSevdasevda Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Çalı Kuşu
Yazar

Mesajlar güzel.Emeğinize sağlık

Sevdasevda
Üye

İntihar çaresizliğin çaresizliği bence.

can aydın
Üye

kısa ama oz

Bir Başak Kadını
Üye

İntihar bazı anlarda, bazı durumlarda tek kaçış, tek çözüm, tek çare…
Bu arada benim de böyle bir sürü yazım var acaba göndersem mi bilemedim…

Eren Yeni
Üye

İntihar etmek bir çözüm değildir.