Genel kitleye hitap eden mobil oyunların günlük ani sıçrayışlar ile dudak uçuklatan hasılatlar yaptığını daha önce görmüştük. İşte bu platformların ortak noktaları ise her zaman belli bir oyuncu grubuna değil genel bir kitleye hitap etmeleri olmuştu. Fakat yükselişleri ani olduğu gibi düşüşleri de ani oldu.

Bu defa da IOS platformunda yer alan Fortnite’ın günlük hasılatı dudak uçuklattı. Mobil oyun sektörüne farklı bir boyut kazandıran bu oyun ne kadar hasılat yapıyor. İşte Fortnite Battle Royale’ın günlük kazancı

Dudak Uçuklatan O Hasılat Ne Kadar?

Dudak uçuklatan o rakam SensorTower tarafından yapılan analizler ve veriler ile ortaya çıktı ve Fortnite’ın mobil versiyonunun günlük 620 bin dolar hasılat elde ettiği açıklandı. Üstelik bu hasılat verilen verilere göre oyuncuların oyun içi satın almalardan oluştuğu belirtildi. Oyunun davet usulü iken bu derece hasılat yapması da mobil oyun dünyasını adeta salladı. Tüm IOS kullanıcılarına 1 Nisan’da yayınlanan oyun hasılatı 1.6 Milyon Dolar iken 2 Nisan’da ise bu hasılatın 1.8 Milyon Dolar’a ulaştığı söylendi. Fortnite mobil versiyonu ile bu hasılatları yaparak oyun dünyasını adeta salladı diyebiliriz.

Profesyonel oyunculuğun da yavaş yavaş mobil dünyaya kaydığını gösteren bu istatistikler gerçekten dudak uçuklatacak bir boyuta ulaşmış durumda. Mobil oyun dünyası da bu ve benzeri oyunlar ile kitlesini genişletmeye devam ediyor.

11
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
10 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
10 Yorum yazarları
SERDAR ÖZDEMİRGazel BoyrazZekeriyyaÇalı Kuşumustafa Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Rad
Üye

Biz daha oturalım…

Çalı Kuşu
Yazar

Ne denir ki bilemedim şimdi.Emeğinize sağlık.

scakir
Üye

Vay be

cnerknt
Üye

Vay canına!

Korelibatu
Üye

Maşallah aojdasdoa