Günümüzde Lens donanınımlı bilmem kaç megapiksel fotoğraf çeken akıllı telefonların yerine gerçek kameraları kullandığınızı bir hayal edin. Kendinizi bir film kartuşu yükleme ritüelinde hissedin. Fotoğraf karesini yakaladığınız o andan, baskı sırasında kırmızı ışıklı odada fotoğrafınızın belirme anına kadar yaşayacağız eşsiz duyguya odaklanın! Ne kadar romantik değil mi?

 

Retrofuturismo-Kitsch tarafından tasarlanan bu poster, 1835 tarihli Camera Obscura’dan Talbot’un 1983 tarihli Sony Mavica‘ya kadar olan fare kapağından, infografik, her biri kuşkusuz en son teknoloji olan 48 kontrpuanın stilize görüntüsünü sunuyor.

Poster’in tam boyutu için buraya bakabilirsiniz.

3
like
1
love
0
haha
2
wow
0
sad
0
angry

11
Kimler Neler Demiş?

11 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
11 Yorum yazarları
hilalTriskacocuSinanhalidbinvelidokan88 Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
nazgulbacanagi
Yazar

vay be neredeyse 200 yıllık geçmişi var. iyi ki internet geç gelmiş de atalarımızın şımarık paylaşımlarını görüp utanmıyoruz 🙂

demir.demirgil
Üye

Güncel makineler es geçilmiş gerçi ama bu kadar geçmişe gidebildiğine şaşırdım doğrusu, teşekkürler.

Çalı Kuşu
Yazar

Görsellere bakınca onlarla beraber biz de küçülmüşüz gibi hissettim doğrusu.-Sözüm meclisten dışarı.- Emeğinize sağlık efendim.

hilal
Üye

Hepsini bir arada görmek çok hoşuma gitti. Böyle bir infografik olduğundan bir haberdim emeğine sağlık, infografiğini yapan kişinin de emeğine sağlık çok güzel stilize etmiş

Triskacocu
Yazar

1912 deki çok komik değil mi ama