Henüz adı bile yeni konuşulmaya başlanan Samsung’un Galaxy S10 modeli ile ilgili büyük bir iddia ortaya atıldı.

Samsung’un amiral gemisi modellerinin yer aldığı S serisinin son üyesi olacak olanGalaxy S10’la ilgili ortaya çıkan detaylar çentikli mi olacak dedirtiyor.Apple’ın 10 yıl özel modeli olan iPhone X’da ilk defa görülen çentik tasarımı başlarda eleştirilse de ekran/kasa oranını yüksek oranlara çıkartmak için LG, Huawei, Asus gibi akıllı telefon üreticileri de cihazlarında çentik tasarımına yer vermişti.  Galaxy S8 ve S9 serilerinde yakaladığı ekran/kasa oranını daha yükseklere çıkarmak için çalışmalarına devam eden Samsung, Phone Arena’nın Mobielkopen.net sitesine dayandırdığı haberine göre çentik tasarımına sahip telefon modeli için patent başvurusunda bulundu.

Patent incelendiğinde sıfır ekran olduğu görülen ön kısımda çentik içerisinde sensör ve kamera yer alıyor. Arka tasarımda alışılagelmiş Samsung tasarımından uzak olarak çift kameranın sol köşede yatay olarak konumlandırıldığı görülüyor. Modelin herhangi bir yerinde parmak izi sensörünün olmaması da ekran içine gömülü bir parmak izi okuyucusu dedikodularını da artırıyor.Çoğu firmalar ellerinde bulunması amacıyla bir çok patent alabiliyorlar. Yani her alınan patent uygulanacak diye bir şey yok. Samsung’un da patent başvurusunda yer alan çentiğin Galaxy S10 modelinde kullanılıp kullanmayacağı da büyük merak konusu. 

5
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
8 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
7 Yorum yazarları
EMRAH SOYLUyellowredali yunus önenSinanÇalıkuşu Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
EMRAH SOYLU
Üye

Çentik olayı tasarımı bozar bence gereksiz buldum ben.

yellowred
Yazar

Çok gereksiz bence çentik

ali yunus önen
Üye

Keşke artık şu çentik furyası bitse hiç hoşuma gitmiyor.Bence çentik koymak yerine başka çözümlerde aranabilir…

Sinan
Yönetici

Şu çentik olayı insanı teknolojiden soğutuyor ya. Hayır yani çentiksiz yapamıyorsanız yapana kadar normal haliyle devam edin

Çalı Kuşu
Yazar

Severek kullandığım bir marka; ancak batarya ciddi sorun bu marka için. Emeğinize sağlık efendim.