Selam popzingo sakinleri, hepiniz hoş geldiniz.

Size bugün gelecekte popüler olabilecek bazı meslek dallarından bahsedeceğim. Çağın gerekliliklerinden ötürü bazı meslek kolları ortaya çıkmaktadır, işte gelecekte gözde haline gelecek 4 meslek kolunu aşağıda bulabilirsiniz.

1)Robot Teknisyenliği

Gelişen teknolojiyle robotların hayatımıza girmeye başlamasıyla akıllara gelen robot teknisyenliği ileride popülerliğini iyice artıracak. Robotları programlayan teknisyenlerin gelecekte önemi artacak. Robot teknisyenliği gelecekte en çok para kazandırabilecek ve istihdam alanı oldukça geniş yelpazeye sahip olabilecek mesleklerin başında olabilir.

2)Yapay Zeka Eğitmenliği

Yapay zeka artık yavaş yavaş hayatımıza girmeye başladı. Hatta bazı büyük şirketler yapay zekayı kullanmaya başladılar. Her ne kadar yapay zeka insanları mesleğinden edeceği düşünülse de bu yapay zekaları eğitenler insanoğlu olacak. Yapay zeka ileride daha çok konuşulacak ve hayatımızdaki yeri daha fazla olması sebebiyle yapay zeka eğitmenliği geleceğin gözde meslekleri arasında yerini alacak.

3)Drone Pilotu

Günümüzde dronelar her ne kadar hobi amaçlı kullanılsa da şimdilik film ve video çekimlerinde kullanılmaya başlandı. İleride askeri alanda ve taşımacılıkta kullanımının yaygınlaşması beklendiği için drone pilotluğu geleceğin meslekleri arasında yerini almaktadır.

4)Etik Yetkilisi

Bu meslek dalı büyük kuruluşların kazançtan daha çok neyin etik olduğuna karar vermesi ve öncelikli hale gelmesini sağlamak amaçlı ortaya çıkmıştır. Bu sebeple gelecekte bu meslekte geleceğin gözde meslekleri arasında yeriniz alıyor.

Peki sizce bunlardan hangisinin gelecekte popülaritesinin en fazla olabileceğini düşünüyorsunuz?

4
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry

10
Kimler Neler Demiş?

8 Yorum konuları
2 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
9 Yorum yazarları
Muhammet YiğitbilgedalcmustafaÇalı Kuşu Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Muhammet Yiğit
Üye

Çok Güzel Bir Yazı Olmuş

bilge
Yazar

1 ve 2 numaralı mesleklerin ilerde çok büyük sükse yaratacağını düşünüyorum.

mustafa

Aynen bu meslekler ilerde çok iş yaparlar.

Çalı Kuşu
Yazar

Yapay zeka eğitmenliğine bağlı olarak hepsinin ciddi anlamda gelişme kaydedeceği ve geleceğe bir nokta da yön vereceğini söylemek ileri görüşlülük olmasa gerek. Günümüzde yapılan her gelişme bir noktada bu alanların daha ileri seviyeye ulaşmasına hizmet. Emeğinize sağlık.

Ayşe
Üye

Teknoloji hızla gelişirken bu mesleklerin gelişmesi gayet mantıklı. Etik yetkilisi için çok geç bile. Çok çok öncelerden olmalıydı. Özel sektörde çalışanlar patronların etik davranmaması yüzünden çok eziliyor. Şirkette para yok dedikten sonra kendilerine para alıp çalışanlara maaşlarını vermemek bence etik dışı mesela.