Gidişini hatırlıyorum, kapalıydı hava, simsiyahtı bulutlar. Gitmezsin diye girdiğim bahsi kaybetmiştim. Sanki hiç gelmemiş, sanki hiç sevmemiş, sanki hiç yokmuşçasına gidişini hatırlıyorum, kapalıydı hava, simsiyahtı bulutlar.

Gidişini hatırlıyorum, soğumuştu hava, başlamıştı yağmurlar. Sol perçemine düşen saçın yüzüne yapışmıştı, Yüzün yüzünden başka güzel tanımamıştım. Güzel yüzün, nasıl da masum nasıl da ışıktı. Gidişini hatırlıyorum, soğumuştu hava, başlamıştı yağmurlar.

Gidişini hatırlıyorum, rüzgarlıydı hava, içimizde yangınlar. Bir kelime etmen için yıllarımı verirdim, sustun. Bir kere daha gözlerime bakman için, ömrümü verirdin, yumdun. Gidişini hatırlıyorum, Soğuktu rüzgarlıydı hava, içimizde yangınlar.

Gidişini hatırlıyorum, yapraklar düşüyordu, mevsim ise sonbahar. Gözyaşlarıyla yarışıyordu düşen yapraklar, üstüne basmayı sevdiğin kurumuş yapraklar, şimdi üzerini kaplıyordu. Elimizden hiçbirşey gelmiyordu. Gidişini hatırlıyorum, yapraklar düşüyordu, mevsim ise sonbahar.

Gidişini hatırlıyorum, Gözlerimizde yaş vardı, dilimizde dualar. Çok sevdiğin kazağın duruyordu tabutunun ucunda, ve giyemediğin gelinliğin. Yapacak ne çok şeyimiz vardı oysa. Sen, gitmemeliydin. Gidişini hatırlıyorum, Gözlerimizde yaş vardı, dilimizde dualar.

(Eski sevgilimin gidişinin ardından yazdığım bir yazıydı, paylaşmak istedim)

33
like
9
love
2
haha
2
wow
7
sad
0
angry
49 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
46 Yorum yazarları
Nasibe AvcıAnzılha Kendircilerİlkay BozkuşBarış Kalaycıahmet batar Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Nasibe Avcı
Üye

Kapak fotoğrafı huzunlenmeme yetti

Anzılha Kendirciler
Üye

Guzelmis

İlkay Bozkuş
Yazar

Eline sağlık.

Barış Kalaycı
Üye

sevdim güzelmiş emeginize salık

Çalı Kuşu
Yazar

Ölüm, geçici süreliğine bir ayrılıktır; lâkin bu ayrılığa dayanabilmek gerçekten güçlü bir sabır gerektirir. Ne denilebilir ki, vera’larda vuslât inşâALLAH…