Gidişini hatırlıyorum, kapalıydı hava, simsiyahtı bulutlar. Gitmezsin diye girdiğim bahsi kaybetmiştim. Sanki hiç gelmemiş, sanki hiç sevmemiş, sanki hiç yokmuşçasına gidişini hatırlıyorum, kapalıydı hava, simsiyahtı bulutlar.

Gidişini hatırlıyorum, soğumuştu hava, başlamıştı yağmurlar. Sol perçemine düşen saçın yüzüne yapışmıştı, Yüzün yüzünden başka güzel tanımamıştım. Güzel yüzün, nasıl da masum nasıl da ışıktı. Gidişini hatırlıyorum, soğumuştu hava, başlamıştı yağmurlar.

Gidişini hatırlıyorum, rüzgarlıydı hava, içimizde yangınlar. Bir kelime etmen için yıllarımı verirdim, sustun. Bir kere daha gözlerime bakman için, ömrümü verirdin, yumdun. Gidişini hatırlıyorum, Soğuktu rüzgarlıydı hava, içimizde yangınlar.

Gidişini hatırlıyorum, yapraklar düşüyordu, mevsim ise sonbahar. Gözyaşlarıyla yarışıyordu düşen yapraklar, üstüne basmayı sevdiğin kurumuş yapraklar, şimdi üzerini kaplıyordu. Elimizden hiçbirşey gelmiyordu. Gidişini hatırlıyorum, yapraklar düşüyordu, mevsim ise sonbahar.

Gidişini hatırlıyorum, Gözlerimizde yaş vardı, dilimizde dualar. Çok sevdiğin kazağın duruyordu tabutunun ucunda, ve giyemediğin gelinliğin. Yapacak ne çok şeyimiz vardı oysa. Sen, gitmemeliydin. Gidişini hatırlıyorum, Gözlerimizde yaş vardı, dilimizde dualar.

(Eski sevgilimin gidişinin ardından yazdığım bir yazıydı, paylaşmak istedim)

28
like
8
love
2
haha
2
wow
7
sad
0
angry
44 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
41 Yorum yazarları
Mümin ÇavuşoğluVedat CemiloğluMustafa YüceMedeni batmazOgun Sengul Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Mümin Çavuşoğlu
Üye

İzmirli Olanlar Yazsın <3

Vedat Cemiloğlu
Üye

Üzücü

Mustafa Yüce
Üye

Güzelmiş

Medeni batmaz
Üye

Güzel yazı olmuş

Çalı Kuşu
Yazar

Ölüm, geçici süreliğine bir ayrılıktır; lâkin bu ayrılığa dayanabilmek gerçekten güçlü bir sabır gerektirir. Ne denilebilir ki, vera’larda vuslât inşâALLAH…