Selamlar sevgili popzingiller 🙂 Bu konsepti gerçekten çok beğenmişsiniz hemen yenisi gelse diyormuşsunuz, ben öyle duydum 😀 Sizi kırar mıyım ben hiç? Hemen hazırladım yeni bir teknoloji harikasını 🙂 Bugünkü teknolojik ürünümüz hepimizin oyunlarını oynadığı, sıkça ‘Keşke gerçek hayatta da olsa’ diye düşündüğümüz Jetpack’in gerçek hayata geçmiş versiyonu olan Jetpack Aviation.

Cesur bir mucit olan David Meyman‘ın 10 yıl kadar bir süredir üzerinde çalıştığı jetpackler sonunda kullanıma hazır hale geldi.Bir çok denemeler yapıldı.Jetpack ile Özgürlük Heykeli’nin bile üstünden geçildi. Pekiii gelelim bu teknoloji canavarının nasıl çalıştığına; Sırt çantasında taşınan gazyağlarının iki minik jet motoruyla çalışması sonucu yetişkin bir insan sorunsuz olarak uçabiliyor. Sırtında uçak taşımak gibi bir şey ya efsane değil mi gerçekten? Türkiye’ye geldiğini düşünsenize gelecekte.Düğünlerde takarlar jetpacki gökyüzünde halay çekerler 🙂

Gelelim bu canavarın teknik özelliklerine: Hepsinden önce hayal etmenizi istediğim yerden maksimum 3.048 km havada sırtınızda yalnızca bir jet çantasıyla durduğunuz..Nasıl sizin de içiniz bir garip oldu mu ? Peki ya bir de saatte 109.48 km hızla gidebildiğinizi söylesek? Gerçekten de oyunlarda görüp o hayran olduğumuz Jetpacklerin günümüzde üretilebildiğini ve başarıyla kullanılabildiğini görmek çok başka bir duygu 🙂 Kim bilir daha hangi hayallerimizin gerçek hayata uyarlandığını göreceğiz..

Jetpack oldukça küçük bir alanda dikey olarak havalanıyor ve tamamen havalanması 10 dakika kadar bir zamanda gerçekleşiyor. Size Jetpack’de bulunan bölümleri açıklayan resmi göstermeden önce şu bilinmeyen havacılık terimini açıklayayım: YAW: uçağın dik ekseni etrafında dönmesine verilen ad. Jetpack’in olduğu yerde sağa sola dönmesi bu hareket sayesinde gerçekleşir. Jetpack roket motorları değil de jet motorları kullandığı için oyunlarda veya filmlerde gördüğümüz sırtınızdan alev çıkması durumu da böylelikle önlenmiş oluyor.Kısacası tutuşa tutuşa uçmuyorsunuz gökyüzünde ve uçuşun keyfini tam anlamıyla çıkarabiliyorsunuz.

Eveet,bugünkü teknolojik canavarımız da böyleydi.Şimdi gelelim PopzPuan değerlendirmemize.Benim için bu canavar 10 puanı hak ediyor.Çocukluğumdan beri en çok beklediğim teknoloji harikasıydı diyebilirim.Gökyüzünde de bir sırt çantasıyla uçabildikten sonra özgürlüğümüzün limiti olmadığını bir kez daha anlayabiliriz.O yüzdeeen sevgili popzingiller el ele verip haydi sitemize bir tane jetpack alalım 😀 Herkes bir kez uçup birbirine kargoyla yollasın 😀 😀 Var mısınız ? 😀 Şaka bir yana bu teknoloji canavarına siz 10 üzerinden kaç Popz verirdiniz? Yorumlarınızı merakla bekliyorum.

Kaynak Link

14
like
3
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
15 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
14 Yorum yazarları
Murat SiyliSinan Parlakali yunus önenHadiOrdanTriskacocu Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
turuncumavi
Üye

10 puan benden Rüyalarında uçuyorum çok zevkli olduğunu tahmin ediyorum

tacobey
Üye

GTA SA’dan dolayı yabancı değilim ama gerçek olduğunu hiç bilmiyordum.

okan88
Yazar

Puanlar nerede arkadaşlar : ) Aycan’ın bu serisini puanlayabilirsiniz. Benim puanım 10 üzerinden 10 PopzPuan. Harika bir şey : )

nazgulbacanagi
Yazar

san andreasta gökdelenlere çıkma aracımdı 🙂 güçlendirilip kabin şeklinde yapılırsa şehirlerarası yolculuk mümkün

demir.demirgil
Üye

Fortnite’a geldiğinden beri ayar olduğum bir şey jetpack, oyunu silmeme neden oldu..