Google’ın akıllı asistanı Duplex ile tanışın! Google önümüzdeki haftalarda Duplex’i test etmeye başlayacağını doğruladı! Duplex artık kendini tanıtıyor ve hatta randevu ayarlayıp meşguliyet durumunu bile sorgulayabiliyor. Duplex demosu yeniden gündemde ve bu yaklaşan AI sistemi hakkında bilgi veriyor.

Duplex etik kavramını sorgulayanlar için büyük bir engel noktasıydı. Turing testini I / O demosunda geçemese de, AI sistemi insanları robotların yetkili telefon görüşmeleri yapabildiğini fark etmeleri açısından zorladı. Bu durum sesli çağrı yapan robotların -özellikle sesi Duplex gibi insana çok benziyorsa- kendilerini bir robot olarak tanımlamaları gerekip gerekmediğine dair sorulara yol açtı.

Duplex gibi asistanlar gelişmiş bir AI sistemi içerseler dahi hatalara eğilimlidir. Bu nedenle, Google, kişinin Duplex’i devre dışı bırakmasını, çağrıyı üstlenmesini ve bitirmesini sağlayan bir geri dönüş sistemi de oluşturmuştur.

Google önümüzdeki haftalarda AI sistemini test etmeyi planlıyor. Duplex kuaför salonu randevuları ve restoran rezervasyonları yapacak. Gelişmeleri takip ediyor olacağız.

Görüşlerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın. Mutlu günler 🙂

Kaynak

9
like
1
love
0
haha
2
wow
0
sad
0
angry
7 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 İzleyiciler
 
En çok tepki verilen yorum
En yeni yorumlar
6 Yorum yazarları
SinanyellowredTriskacocuRagıp ÇetinerAycan Son yorum yazarları
  Abone ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Aycan
Yazar

Yapay zeka gün geçtikçe daha da etkin hale geliyor. Gün geçtikçe her alanda kullanıma başlanacak gibi görünüyor. Emeğine sağlık Sıla 🙂

mustafa
Üye

Google daha neler yapacak neler. İş adamları ve yoğun iş temposunda çalışanlar için iyi bir uygulama olacak gibi ilerde sanki bir mesleğin daha yok olmasına tanıt olacak gibiyiz. Böyle olursa ilerde iş adamları yanında asistan ile gezmez.

Sinan
Yönetici

Olağanüstü. Ürpertici değil şaşırtıcı bence.

yellowred
Yazar

Bence tehlikeli

Triskacocu
Yazar

Ne güzel